Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Súlyos pszichés problémákat és kiégést okoz az ápolóknál a vírus elleni harc

Az Ápolók Nemzetközi Tanácsa (ICN) szerint nagyon súlyos pszichológiai problémákhoz, kimerüléshez és akár kiégéshez is vezethet az a harc, amit az ápolók nap, mint nap a koronavírus-betegek életéért vívnak.

Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Az Ápolók Nemzetközi Tanácsa (ICN) szerint nagyon súlyos pszichológiai problémákhoz, kimerüléshez és akár kiégéshez is vezethet az a harc, amit az ápolók nap, mint nap a koronavírus-betegek életéért vívnak.

Az ápolóknak ezen felül napi szinten kell szembenézniük a bántalmazás és a diszkrimináció különböző formáival pusztán azért, mert koronavírus-betegeket ápolnak, és az emberek félnek emiatt, hogy „hazahozzák” a fertőzést. Számos helyen pedig az egészségügyi dolgozóknak a megfelelő védőfelszerelés sem áll rendelkezésükre. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

Howard Catton, az ICN vezetője a Reuters televíziójának árulta el, hogy „extrém aggodalommal” tölti el a szervezetet, hogy milyen hatással van a járvány az ápolók mentális egészségére. Catton egy rendkívül szomorú felmérést is ismertetett a hírügynökség megkeresésére:

„A nemzeti ápolói szervezetek beszámolói alapján készített legújabb felmérésünk rámutatott, hogy a az ápolók 70 százaléka állítja, a diszkrimináció vagy az erőszak valamilyen formájának az áldozatai voltak a járvány alatt, így nagyon aggódunk az ápolók mentális egészségéért, hogy túl nagy nyomás alá kerülnek, ami extrém szorongáshoz vezetett”

idézte a Channel News Asia a vezetőt.

Az ápolók a verbális és pszichés abúzus legkülönbözőbb formáival kellett, hogy szembenézzenek, egyes ápolóknak például a főbérlőjük nem újította meg a bérleti szerződésüket, vagy a gyermekeiket nem tudták elhelyezni bölcsödében, óvodában. Ezen felül gyakoriak a verbális bántalmazások, derogáló és megalázó kifejezések, amikkel illetik őket.

AZ ICN pedig aktív lobbitevékenységet folytat annak érdekében, hogy ez a helyzet valamelyest javuljon, mind a személyes védelem tekintetében, mind a védőfelszerelések tekintetében. Catton szerint voltak már javulások az utóbbi téren, főleg a kórházakban, de még mindig van hova fejlődni, különösen a szociális otthonokban és idősotthonokban.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is már jelezte a mentális egészségügyi problémákat, amelyek a koronavírus-járvány következtében nagyon magasra szintekre ugrottak. A WHO elismerte, nagy probléma, hogy a járvány miatt nagyon korlátozódott a mentális betegek számára elérhető szolgáltatások száma, de dolgoznak ennek megoldásán.