Sötét anyagból álló buborék lebeghet a Tejútrendszer közelében
Minden jel arra utal, hogy a csillagközi térben egy rejtélyes, teljesen sötét anyag levitálhat, ami bár láthatatlan, mégis rengeteg energiát emészthet fel.
Asztronómusok legújabb felfedezése szerint a Nagy Magellán-felhő mögött egy törpegalaxis található, ami a Tejútrendszerhez közeledvén folyamatosan lopja a távolságot – olvasható a Live Science tudományos magazin riportjában.
Mindez önmagában nem lenne meglepő, azonban a galaxis csillagai úgy tűnik, mintha gyengébb fénnyel rendelkeznének, mint a környező égitestek, a kirajzolódó homályos árnyékok alapján pedig az asztrofizikusok arra a következtetésre jutottak, hogy valójában sötét anyagból álló pacákról lehet szó.
Nicolás Garavito-Camargo, az Arizonai Egyetem csillagásza elmondta, a sötét anyag lényegében magával rántja a csillagokat, így azt feltételezik, hogy bebizonyíthatták e rejtélyes matéria létezését. A kutatók hipotézise alapján a sötét anyag malterként tarthatja egyben a galaxisokat, és valójában egy buborékon belül maradhatnak a csillagok és az égitestek, amelyek az idő függvényében formálódnak.
Charlei Conroy, a Harvard Egyetem asztronómusa elmondta, mindent úgy kell elképzelni, mintha „egy mézfolyón evező hajóból kémlelnék az univerzumot”:
Ha sikerül igazolniuk elméleteiket az asztrofizikusoknak, azzal óriási áttörést érhetnek el a rejtélyes sötét anyag tanulmányozása terén, hiszen alátámaszthatnák azokat a korábbi feltételezéseket, melyek szerint a misztikus matéria az univerzum egyik alapköve, amit eddig senkinek sem sikerült közvetlenül megfigyelni.