457,95 Ft
64,063 $

Videón, ahogyan Russell csúnyán odaveri a Mercedest a Kanadai Nagydíjon

Nem éppen úgy alakult George Russell számára a Kanadai Nagydíj, mint azt szerette vagy várta volna a Mercedesszel.

Fotó: George Russell, a Mercedes brit versenyzője a boxutcában a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Kanadai Nagydíján a montreali Gilles Villeneuve pályán 2023. június 18-án. MTI/EPA/AFP pool/Timothy A. Clary

Már a Kanadai Nagydíjon is túl vagyunk, ami igazán látványosra és izgalmasra sikeredett, még csak esőre sem volt szükség ehhez, legalábbis vasárnap. Pénteken és szombaton is leszakadt az ég, addig a futamon száraz körülmények között körözgethettek a versenyzők.

Max Verstappen első helye egy pillanatig sem volt veszélyben, más dimenzióban autózik a holland. Maximálisan kihasználja a Red Bull erősségeit, addig ugyanez Sergio Pérezről már nem mondható el. Soron kívül Egyre nagyobb szerepet játszik a közösségi média az álláskeresésben

Ha így folytatja Pérez, a Red Bullnak érdemes lehet elgondolkoznia azon, hogy reaktiválja Daniel Ricciardót, aki tartalékként van jelen a „bikáknál”. Nem kizárt, hogy komoly meglepetést tudna okozni az ausztrál.

A címet azonban már nem szerezhetné meg, hiszen Verstappen már most 195 pontot számol, addig Pérez 126 egységgel követi a világbajnokot. George Russell sem esélyes, ráadásul egy nagyon gyenge kanadai versenyt zárt a Mercedesszel.

Lewis Hamilton a dobogón ünnepelhetett, addig a fiatal csapattársa odacsapta a Mercedest. Csodák csodájára a bokszban összeeszkábálták a gépet, amivel még meg tudott tenni pár kört, de ez semmire nem volt elég.