Rossz hírek Bejrútból a hatalmas robbanást követően: 1% remény sem maradt?
Három napon át keresték nagy erőkkel a romok között a túlélőket a különböző technológiákat felhasználva , de hiába, nem találtak életjeleket.
Három napon át keresték nagy erőkkel a romok között a túlélőket a különböző technológiákat felhasználva , de hiába, nem találtak életjeleket.
A liner.hu is beszámolt azokról a jelentésekről, amik szerint egy chilei mentőcsapat életjeleket foghatott a romok alatt a több mint 1 hónappal ezelőtt hatalmas robbanás helyszínén, a libanoni fővárosban.
Végül senkit sem találtak, még holtesteket sem. Az aljazeera.com beszámolója szerint az új kutatások három nap után sem mutattak pozitív eredményt, nem észleltek életjeleket. „Technikailag mondva nincsenek életjelek az épületen belül.” – erősítette meg Francisco Lermanda, a Topos Chile önkéntes mentőcsapat vezetője.
Rossz hír, hogy a bejrúti épület romjai között kutatók a mentőcsapattól úgy nyilatkoztak, már nincs remény arra, hogy élő emberre bukkanjanak. Körülbelül 50 mentőmunkás és önkéntes dolgozott nagy erőkkel azon, hogy túlélőket találjanak.
Egy különleges chilei osztag is segített ezekben a kutatásokban, de a 72 órás művelet alatt nem találtak túlélőket és holtesteket sem. Csütörtökön volt némi remény erre, amikor az érzékelők légzést és hő jeleit észlelték. Ezt követően indultak be az új kutatások.
Közben az is kiderült, hogy a korábbi jelentésekkel ellentétben nem egy gyermek életjeleit fogták, hanem azoknak a mentőtársaknak a leheleteit, akik már bent voltak az épületben. Immáron a munkálatok a törmelékek megtisztítására és a maradványok felkutatására összpontosulhatnak.
A csoport vezetője azt mondta, amíg 1% esély van arra, hogy lehetnek túlélők, nem állnak le. A libanoniak pedig kétségbeesetten várták a csodát, és a csütörtöki jelentések reményt adtak számukra, de csalódniuk kell.
Rengetegen bíznak ebben a csodában, de úgy tűnik, hogy nincs esély a túlélőkre. A romok alatt még mindig több tucat áldozat lehet. Eddig közel 200 áldozatról tudni. A robbanás további 6000 embernek okozott különböző sérüléseket, miközben az egész környéken óriási pusztítás söpört végig.
Ezek a kutatások lassan zajlottak, mivel az épületeknél nagy a veszély arra, hogy teljesen összeomolhatnak, ami újabb áldozatokat követelne. A polgári védelemtől is úgy nyilatkoztak, immáron nagyon alacsony az esély arra, hogy bárkit is életben találjanak meg. Erről szombat este a libanoni szervezet vezetője, George Abou Moussa nyilatkozott.
A munkások nem kímélték magukat, és a lapátok mellett a kezükkel ástak. A gépek szintén a segítségükre voltak a kotrókkal és egy daruval. A profi munkálatok részeként 3D-s képeket is készítettek az érintett épületről, ahol túlélőket kerestek.
A világ legnagyobb tonhalpiacát is szétbombázta a koronavírus