389,25 Ft
454,93 Ft
59,038 $

Álomgólok születtek a Real Madrid-Manchester City meccsen, az Arsenal sem nyert

A Real Madrid és az Arsenal sem tudott előnybe kerülni a Bajnokok Ligája negyeddöntő első mérkőzésén.

Fotó: EPA/Ballesteros

Hujber Dávid

Rosszabbul nem is kezdődhetett volna a mérkőzés a Real Madrid számára, Tchouaméni már az első percben sárga lapot kapott egy kemény belépő miatt, majd abból a szabadrúgásból meg is szerezte a vezetést a Manchester City, ideje korán. Silva volt rendkívül szemfüles, és miután Courtois helyettese, Lunin nem figyelt, a hálóban kötött ki a labda.

A madridiak nem zavarodtak meg ettől, bár Haalandnak volt egy veszélyes kísérlete közelről, majd 10 perccel az első gól után minden kezdődhetett elölről. Camavinga lövése pattant meg Diason, így Ortegának esélye sem volt arra, hogy hárítsa a kísérletet. Guardiola csapata még magához sem tért az egyenlítő találat után, amikor Rodrygo okos góljával fordítottak a hazaiak. Joggal dühöngött a City edzője, addig Ancelotti nem akart hinni a szemeinek, önkívületi állapotban ünnepelt. Soron kívül Némi csapadékra van kilátás pénteken, de akár 27 fok is lehet napközben

Az első félidőben több gól már nem esett, a gólokat követően érezhetően visszaesett a lendület, bár így is nagyon magas színvonalon játszottak a csapatok. A másik oldalon az Arsenal került gyorsan előnybe, a 12. percben Saka juttatta vezetésez a londoniakat, amire 6 perccel később Gnabry válaszolt. Hiába van sokkal jobb formában az angol csapat, a müncheniek Kane révén büntetőből a 32. percben már fordítottak.

Az őrület igazán a 66. percben folytatódott tovább, az élete formájában lévő Foden megint nagy góllal köszönt be, és ezzel már 2-2 volt az állás, bár nem sokáig, mivel röviddel ezután Gvardiol lőtt hatalmas gólt, így megint az angoloknál volt az előny.

Egyértelműen az álomgólok meccse volt a mai, a 79. percben Valverde értékesítette V. Juniór egészen parádés passzát. Ez egyúttal a 3-3-as végeredményt is jelentette, tehát egyik fél sem várhatja előnyből a manchesteri visszavágót. Angliában sem dőlt el semmi, miután Trossard egyenlített, így az Arsenal 2-2-vel utazik majd el Münchenbe.