Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
371,03 Ft
Euró
396,77 Ft
Font
468,75 Ft
Bitcoin
61,896 $

Putyin propagandája eredményes, az oroszok nem tekintik háborúnak az agressziót

Orosz közvélemény-szakértő elemezték a Kreml propagandájának hatékonyságának, amely lesújtó képet fest.

...svg content...Az orosz hadsereg által az ukrajnai háborúban használt Z és V betûk egy jármûvön a francia Auchan áruházlánc egyik üzletének parkolójában a Moszkvától 50 km-re délre fekvõ Podolszkban 2022. március 27-én. Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter az Auchan áruházlánc és összes termékének bojkottjára szólított fel, mivel a cég nem vonult ki az orosz piacról az ukrajnai háború miatt. Az Oroszországra kivetett szankciók miatt számos nyugati cég szünetelteti vagy korlátozza mûködését Oroszországban. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai mûvelet végrehajtását Ukrajnában. MTI/EPA/Makszim Sipenkov
Európa
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Állításuk szerint ugyanis az oroszok legnagyobb része nem tekint Vlagyimir Putyin akciójára háborúként, hanem inkább egy olyan akcióként, amely egy nagyobb háborút próbál elhárítani, amit a Nyugat indított Oroszország ellen – írja a Region.Expert.

Alissza Ganijeva orosz író, Ivan Krasztijev bolgár politológus, Andrej Levinszon, a Levada Központ szakértője és Szergej Medvegyev orosz történész is egyetértett ezzel az állítással a Tallinnban tartott Lennart Merti Konferencián.

A szakértők szerint az oroszok álláspontja nem a Kreml egyes intézkedéseiben gyökeredzik, mint a háború szó betiltása, hanem sokkal inkább abban a „szektás hitben”, amelyet Putyin az 1945-ös „Nagy Győzelem” kapcsán terjesztett.

A második világháborút lezáró győzelem nagy szimbolikával bír az orosz társadalmon belül, Vlagyimir Putyin is előszeretettel szeret hivatkozni erre az időszakra, mint az oroszok nagy győzelmére a nácizmus ellen.

A szakértők szerint az is hozzájárul az orosz közvélemény alakulásához, hogy Putyin ezt az 1945-ös dátumot kiáltotta ki de facto alapítási dátumnak, amely sokkal nagyobb jelentőséget nyert, mint akár 1917 vagy 1991.

A szakértők szerint azonban az orosz történelemértelmezés teljesen a feje tetejére állt e tekintetben, mivel 1945-ben a nyugati demokráciákkal szövetségben győzték le a fasizmust, most pedig az orosz agresszió pont ugyanezen kormányok ellen folyik.

A szakértők abban is egyetértettek, hogy ez a harc elsősorban arról szól, hogy Vlagyimir Putyin hatalmon tartsa magát. Vagyim Sztepa, a Region.Expert szerkesztője szerint ráadásul a Kreml nehéz helyzetbe hozta az orosz közhangulatot:

„A Kreml világvége érzésbe tette Oroszországot, amelynek része lehet az is, hogy az oroszok atomfegyvert használnak annak érdekében, hogy ne veszítsenek Ukrajnában, valamint Putyin halála is része lehet, amely az oroszok számára jelenleg elképzelhetetlen”

Sztepa azonban felvetette, hogy az oroszok „világvége-érzésének” lehet egy harmadik forgatókönyve is, mégpedig az Orosz Föderáció szétesése, birodalomként való széthullása, amit sokan nem akarnak felismerni.

Agyi implantátum segíthet az epilepsziásokon, ígéretes eredményeket értek el

Csaknem 80 százalékkal csökkentheti a betegség tüneteit, azoknál is, akik eddig nem reagáltak a kezelésekre.