389,53 Ft
453,95 Ft
64,245 $

Tizenegyes hozta meg az áttörést a PSG-nek, egy félidőt bírt a Dortmund

A PSG a hétvégi bajnoki bukdácsolás után sikerrel vette a szezon első Bajnokok Ligája meccsét.

MTI/EPA/YOAN VALAT

Bense Róbert

Sem a PSG, sem pedig a Dortmund nem rajtolt túl acélosan hazája bajnokságában. Míg tavaly az elsőségről éppen lecsúszó BVB két győzelemmel és két döntetlennel a Bundesliga hetedik helyén áll, addig a párizsiak öt meccs után – két zakóval a zsebben – csupán a nyolcadik pozíciót foglalják el.

Így aztán a könnyűnek cseppet sem mondható F-csoportban, ahol a döntetlennel nyitó Milan és a két évtized után a BL-be visszatérő Newcastle a két másik ellenfél, egymás ellen kellett némi önbizalmat gyűjteniük. Soron kívül Így startolt el a forint hétfő reggel

A párizsi találkozó első félidejében zömében a PSG próbálkozott, de a fölényük csupán egy kapufában mutatkozott meg, Vitinha próbálkozását leszámítva azonban nem volt átütőerő a franciákban, a Borussia számára pedig kényelmes volt a nem túl rohanós védekezés – kontrázás.

A második félidőből azonban elég volt két percnek is eltelnie, és máris tizenegyeshez jutottak a hazaiak. Némi videózás után befújták Süle balszerencsés kezezését, Mbappé pedig értékesítette a büntetőt, és ha nehezen is, de vezetést szerzett a PSG.

A Dortmundot megfogta a gól, nem tudták felvenni a ritmust, kissé fel is lazultak, a PSG viszont rákapcsolt, és alig tíz perccel később már 2-0 volt az eredmény, miután egy szép cselt követően Hakimi kilőtte a jobb alsót. Vitinhát érdemes megjegyezni, főszerepet játszott a gólnál.

A vendégcsapat erőtlenül próbálkozott, a PSG pedig a kényelmes előny tudatában nem kockáztatott túl sokat. Ez a 80. percben majdnem meg is bosszulta magát, amikor Bynoe-Gittens lövése a kapufán csattant. A németek ekkor álltak a legközelebb a gólhoz, az eredmény viszont már nem változott, vezeti csoportját a PSG.

Összefoglaló videó a Ferencváros 5-1-es győzelméről a Debrecen ellen

A Ferencváros végül 5-1-re győzte le a Debrecent az NB1 hétvégi fordulójában, ami egyúttal rekordot is hozott, mert egy csapat sem rúgott olyan sok gólt egy idény alatt, mint a Fradi.

Ezekkel a gólokkal nyertek Szoboszlaiék a Tottenham ellen Liverpoolban (videó)

4-2-re nyert a Liverpool hazai pályán az Anfield Roadon a Tottenham ellen, aminek ideje alatt Szoboszlai Dominik is kapott pár percet.