Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Politikai befolyásoktól tartanak a kutatók a koronavírus-vakcina kapcsán

Az Egészségügyi Minisztérium és a Humán Szolgáltatások egy olyan prezentációt mutatott be a Fehér Háznak, amely szerint a COVID-19 védőoltás gyors fejlesztése nem éppen a legjobb megoldás lehet a pandémia kontrollálására.

Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Egészségügyi Minisztérium és a Humán Szolgáltatások egy olyan prezentációt mutatott be a Fehér Háznak, amely szerint a COVID-19 védőoltás gyors fejlesztése nem éppen a legjobb megoldás lehet a pandémia kontrollálására.

Kijelenthetjük, hogy az idei koronavírus-járvány minden ember terveit keresztülhúzta, nem beszélve a nagyvállalatokról, valamint egyes országok gazdaságáról, melyek a lezárások következtében jócskán megsínylették az otthonukban ragadt alkalmazottjaik és munkaerőik hiányát. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Miközben a recesszió óriási mértékeket ölt, és napi szinten ezrek halnak meg az USA-ban, az elnök arra sürgeti az illetékes szerveket, hogy ősztől újból iskolába küldhessék a szülők a gyerekeiket, így valamelyest újraindíthatnák a romokban lévő amerikai ipart.

Augusztus 2-án Oroszország bejelentette, hogy októberben egy nemzeti oltási kampányt kezdeményez, amely során a klinikai teszteléseken még át sem esett vakcina-aspiránsokat vethetik be, ezáltal ha sikerrel járnak, mindenkit megelőzhetnek az ellenszérumért folytatott versenyfutásban.

USA-ban annak ellenére, hogy Donald Trump és kormánya rengeteg pénzzel támogatta a gyógyszeripari cégeket a fejlesztések felgyorsításában, az októberi időpont kicsúszni látszik kezeik közül, a több százmillió dózist leghamarabb 2021 év elején kaphatják meg.

Szakértők úgy gondolják, hogy a Fehér Ház arra fogja ösztönözni az Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyeletet (FDA), hogy már november 3-tól kezdve a frontvonalakban dolgozó orvosokon és ápolókon tesztelhessék az első oltóanyag-jelölteket.

Az FDA jóváhagyása általában rettentően hosszadalmas folyamat, azonban a nemzetközi vakcina-harcban jól jöhetne az amerikaiaknak, ha mindössze pár hét után rábólintanának a készítmények használatára.

A novemberi elnökválasztás szintén közrejátszhat, hiszen Donald Trump akár saját hasznára is fordíthatná a potenciális vakcinák gyors disztribúcióját, ha addigra elkészülnének, amit nyilván nagyon szeretne. Ebben az esetben garantált lenne számára a siker, és még több szavazatot gyűjthetne be.

Természetesen az elnökhöz közelebb álló kormányzók és képviselők cáfolják azt, hogy bármi köze is lenne a közelgő választásoknak az események sürgetéséhez, de ha tisztán szeretnénk látni a dolgokat, akkor nyilvánvaló, hogy plusz lökést adhatna az ügy a jelenlegi vezetésnek.

Világszinten egyaránt óriási a küzdelem a védőoltásért, amit mi sem bizonyíthat jobban, mint az, hogy a nagyobb országok – pl. Nagy-Britannia, Franciaország, USA, Oroszország – már előre lefoglalták maguknak a saját dózisaikat, amelyeket kizárólag saját nemzetük állampolgárainak tesznek elérhetővé.

A WHO is figyelmeztette a nagyhatalmakat, hogy ha saját érdekeiket helyezik előtérbe, azzal a fejlődő országok szegényebb sorsú lakosaitól vehetik el a lehetőséget. Az Egészségügyi Világszervezet szerint a védőoltás nemcsak a kivételezetteknek jár, hanem egy univerzális, alapvető szükségletté kellene válnia, amit pénzügyi státusztól függetlenül bárki igényelhet.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/a-legoptimistabb-szamitasok-szerint-sincs-eleg-vedooltas/