Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Szinte biztosan lesz ősszel negyedik járványhullám

Szinte biztosan lesz ősszel negyedik járványhullám

Szinte biztosan lesz ősszel negyedik járványhullám
MTI/AP/LaPresse/Cecilia Fabiano

Lisziewicz Julianna immunológus szerint a vírusok nyáron rosszabban terjednek, ezért kedvezőek a járványügyi adatok, ám ősszel ismét intenzíven terjedhet a kórokozó.

A Spirit Fm Reggeli Aktuál című műsorában a szakember hozzátette, nem lehet elérni a nyájimmunitást, ezért inkább a normális kerékvágásba és életbe való visszatérést preferálná, ami elképzelhető cél lehet.

A cikk a videó után folytatódik

Lisziewicz Julianna figyelmeztetett, bár a jelenleg elérhető vakcinák megvédenek a betegségtől, arra viszont nincs adat, hogy a fertőzéssel szemben is ugyanilyen védettséget adnának, ha pedig a vírus terjed, nyájimmunitás semmiképpen sem alakulhat ki.

Az immunológus úgy gondolja, a gyerekek oltására is feltétlenül szükség lenne a nyájimmunitáshoz, és ahogyan terjed a vírus a világban, a veszélyes mutációk is veszélyeztetik a természetes védettséget, ezekkel a variánsokkal szemben pedig nem mindig véd a vakcina.

Mivel az indiai covid-törzs 50-szer erősebben fertőz, mint a vuhani alapváltozat, ezért Lisziewicz Julianna szerint elkerülhetetlen a negyedik járványhullám kialakulása: