Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Oroszország hatalmasat léphetett előre, ez lehet a potenciális koronavírus-vakcina?

Az adatok egyelőre mind azt mutatják, hogy Oroszország egy potenciális koronavírus-vakcinával rendelkezhet, ami később minden szükséges jóváhagyást is megkaphat.

Külföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

Az adatok egyelőre mind azt mutatják, hogy Oroszország egy potenciális koronavírus-vakcinával rendelkezhet, ami később minden szükséges jóváhagyást is megkaphat.

Oroszország az elmúlt hónapban jelentette be, hogy egy igen komoly előrelépést értek el a koronavírus-vakcina kifejlesztésében, és az emberi tesztek eddig gyakorlatilag kivétel nélkül ideális képet mutatnak. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

A korai tesztek kimutatták, hogy a betegeknél antitestek fejlődtek ki, méghozzá súlyos mellékhatások nélkül. Olvasható a CNA jelentésében a The Lancet Friday forrását felhasználva, aminek a folyóiratában tették közzé a kutatások eredményeit.

A szakértők azonban úgy vélik, hogy a vizsgálatok nem voltak elegendőek ahhoz, hogy bizonyítsák, a vakcina biztonságos és hatékony. A vakcina a Sputnik V nevet kapta. Ez volt az első szovjet műhold, ami sikeresen felszállt az űrben még 1957-ben.

A nyugati tudósok inkább aggódnak az orosz jelentések, a biztonsági adatok hiánya miatt. Néhányan pedig arra figyelmeztettek, hogy az oltóanyag túl gyors mozgatása veszélyes is lehet. Oroszország nem fogadta el ezeket a kritikákat, és szerintük ezzel csak a moszkvai kutatásokat próbálják aláásni.

Minden résztvevő kapott egy adagot a vakcina első részéből, majd 21 nappal később a másodikból is. 42 napon keresztül ellenőrizték őket, és az összes antitest kifejlődött az első három hétben. A jelentés szerint az adatok azt mutatták, hogy a vakcina biztonságos, jól tolerálható, és nem okoz súlyos mellékhatásokat az egészséges felnőtt önkénteseknél.

A vizsgálatok nyílt módon zajlottak, azokat nem randomizáltak, vagyis nem volt szó placebóról, és a résztvevők pontosan tudták, hogy oltást kaptak. Nem véletlenszerűen osztották be őket a különböző kezelési csoportokba.

A kutatók hangsúlyozták, hogy nagyobb és hosszabb vizsgálatokra van szükség – beleértve a placebo összehasonlítását is – a vakcina hosszú távú biztonságos és hatékony megállapításához a COVID-19 fertőzés megelőzésében.

Nyugaton azt várják, hogy bemutassák a biztonsági adatokat, ami nemcsak az oltások elfogadása miatt fontos, hanem az oltások iránti bizalom szempontjából is. A vizsgálatok 76 résztvevőjét 180 napiig figyelik, ami egy szigorúbb harmadik fázisú klinikai vizsgálatot is tartalmaz 40 000 önkéntes bevonásával, különböző életkorral és kockázati csoportból kiemelve.

Az orosz kutatás szerint két kicsi kísérletről volt szó, amiben mind a 38 résztvevő egészséges volt. 18 és 60 év közötti felnőtt vett részt a programban, akik két részből álló immunizációt kaptak.