Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

„Az éjszaka hősének” neveztek el egy 11 éves kisfiút, aki egyedül kelt át Ukrajnából Szlovákiába

„Az éjszaka hősének” neveztek el egy 11 éves kisfiút, aki egyedül kelt át Ukrajnából Szlovákiába

„Az éjszaka hősének” neveztek el egy 11 éves kisfiút, aki egyedül kelt át Ukrajnából Szlovákiába
Fotó: Az orosz-ukrán háború elől Ukrajnából menekülő emberek szállnak le a buszról, amellyel a tiszabecsi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolánál kialakított segítségponthoz szállították őket a helyi határátkelőhelytől 2022. március 4-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Hátizsákkal, műanyag táskával, útlevéllel és telefonszámmal a kezén indult útnak az a 11 éves kisfiú, aki egyedül lépte át az ukrán-szlovák határt.

„Az éjszaka hősének” nevezték a hatóságok azt a fiút, aki a délkelet-ukrajnai Zaporizzsjából származik, útját pedig egyedül tette meg Szlovákiába, mivel elmondása szerint a szüleinek Ukrajnában kellett maradnia, az viszont nem derült ki, hogy a gyermek egészen pontosan miért volt kísérő nélkül.

A cikk a videó után folytatódik

A minisztérium Facebook oldalán közzétett jelentéséből kiderül, hogy a kisfiú kezére írt telefonszám és az útlevelébe hajtogatott papírlapra írt információk segítségével tudtak kapcsolatba lépni a szlovákiai rokonokkal, akik ezután érte is indultak, amíg az önkéntesek meleg helyre vitték és étellel, itallal gondoskodtak róla.

Nem hajlandó vitát nyitni Oroszország a Krím-félsziget hovatartozásáról

„Mindenkit megnyert a mosolyával, a bátorságával és egy valódi hőshöz méltó elszántságával” – derült ki a közleményből, a CNN viszont nem tudta függetlenül ellenőrizni ezt az egyedi esetet és az ezzel kapcsolatos információkat.