Egyelőre nincs olyan terv, hogy Orbán Viktor és Volodimir Zelenszkij hamarosan ismét találkozik egymással.
Az elmúlt időszakban több alkalommal is találkozott Orbán Viktor és Volodimir Zelenszkij az ukrajnai helyzet miatt. A kormányfő a háború sújtotta Ukrajnában is járt, míg ezelőtt Budapesten fogadta az ukrán vezetőt, aki szintén sokat vár Donald Trump visszatérésétől.
Trump lehet a kulcs ahhoz, hogy Ukrajna és Oroszország békét kössön egymással, de már egy tűzszünet is hatalmas előrelépés lenne. Orbán Viktor beszélt arról, Zelenszkijnek karácsonyi tűzszünetet és fogolycserét javasolt, de a válasz elutasító volt.
Orbán Viktor nemrég Vlagyimir Putyinnal is beszélt, 1 órán át egyeztettek telefonon keresztül, közvetlen azután, hogy visszatért az USA-ból a miniszterelnök, ahol Donald Trumppal és Elon Muskkal tárgyalt. Gulyás Gergely a csütörtöki Kormányinfón tért ki arra, hogy nincs jelenleg olyan terv, hogy Orbán és Zelenszkij találkozzanak egymással, ugyanakkor hangsúlyozta, adott a lehetőség, a kormány nyitott erre.