Orbán: felkértem a teljes magyar nemzetgazdasági gárdát egy jelentős terv elkészítésére
Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának vendége volt, ahol kifejtette, hogy szeptember közepére egy új, növekedést serkentő gazdasági csomag várható.
Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának vendége volt, ahol kifejtette, hogy szeptember közepére egy új, növekedést serkentő gazdasági csomag várható.
Orbán Viktor a járványügyi tapasztalatok és várható intézkedések mellett az oktatás újraindítására, valamint a gazdasági intézkedésekre is kitért. Az előbbi kapcsán elmondta, habár sikeresnek bizonyul az online oktatás, a diákok 10 százaléka mégis eltűnt a rendszerből, és növelte a tudásbéli különbségeket ez a forma.
A miniszterelnök kiemelte, ne tekintsünk úgy a digitális oktatásra, hogy olyan jó, mint a hagyományos oktatás, mert szerinte nem, a digitális oktatás amolyan tartalékmegoldásként szolgál. Orbán szerint továbbra is a hagyományos oktatást kell előnyben részesíteni és törekedni arra, hogy a járvány idején is ez legyen biztosítva.
Orbán a gazdaságvédelmi programról is beszélt, melynek kapcsán kiemelte, a kormány elsődleges célja a munkahelyek megmentése volt több intézkedéssel, például a hiteltörlesztési moratóriummal. A miniszterelnök elmondta, szeptember közepére legkésőbb egy több intézkedést tartalmazó növekedési terv várható, mely két évre tervez előre.
A miniszterelnök elmondta, a kormány tegnap találkozott releváns szakértőkkel, és egy gazdaságpolitikai vonatkozású megbeszélést tartottak, melynek során „felkérte a teljes magyar nemzetgazdasági gárdát egy nemzetgazdaságilag jelentős terv elkészítésére”. Ennek kettős célja van: a növekedés megindítása és az eddigi javaslatok egybefésülése.
Orbán szerint ennek remekül megágyaztunk, mert elmondása alapján a védekezésre szánt pénz egy részét is beruházásokra költöttük. A miniszterelnök tett némi külpolitikai kitekintetést is, melynek kapcsán elmondta, a németekhez, törökökhöz, oroszokhoz, valamint a szomszédos országokhoz való viszony valamennyi közjogi kérdésnél fontosabb, mert ebből elindulhat egy kelet-közép-európai építkezés.
Ne hagyd ki: