Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

A ChatGPT jövője: a cél, hogy az ember egész életét memorizálja

A ChatGPT jövője: a cél, hogy az ember egész életét memorizálja

A ChatGPT jövője: a cél, hogy az ember egész életét memorizálja
Unsplash/Jonathan Kemper

Egyszerre tűnik hasznosnak és rémisztőnek az OpenAI vezérének víziója arról, milyen irányba kellene fejleszteni a ChatGPT-t.

Sam Altman, a ChatGPT-t fejlesztő OpenAI vezérigazgatója egy kockázatitőke-vállalat által szervezett rendezvényen a ChatGPT-t érintő jövőbeni terveikről is szót ejtett. Amikor egy résztvevő arról faggatta, hogyan tennék személyre szabottabbá a chatbotot, Altman közölte: azt szeretné, ha a (technológia mögötti) modell idővel mindent dokumentálna, és mindenre emlékezne a felhasználó életében. Az ideális modell megfogalmazása alapján „egy nagyon kisméretű érvelő modell több trillió tokennyi kontextussal”, amibe az egész életet bele lehet helyezni.

„Minden beszélgetés, amit valaha folytatott, minden könyv, amit olvasott, minden e-mail, amit valaha megnyitott, minden, amit valaha látott, benne van, ráadásul összekapcsolva a más forrásból származó adataival. Az élete pedig folyamatosan bővíti a kontextust” – magyarázta. Altman egyébként arra is kitért, hogy a felsőoktatásban tanuló fiatalok „operációs rendszerként” használják a ChatGPT-t (pl. fájlokat töltenek fel), míg az idősebbek a Google helyettesítésére, a 20-as, 30-as éveikben járók pedig már egyfajta életvezetési tanácsadóként kezelik.

A TechCrunch megjegyezte: Altman víziója meglehetősen rémisztőnek tűnik, hogy egy technológiai óriáscég mindent tudna az ember életéről, már csak azért is, mert az ilyen vállalatok nem mindig bánnak a legjobban a felhasználói adatokkal – szúrta ki a HVG.


Ebben a cikkben arról is írtunk, hogy félelmetes lehetőségeket rejt a ChatGPT legújabb funkciója (visszaélésekre is használhatják), így elhalasztották a bemutatását: mint kiderült, 15 másodperc elég neki, hogy képes legyen utánozni az embert.