Nem jó híreket kaptak az oltatlanok
Azok az oltatlanok, akik abban bíznak, hogy elkapják a vírust, és ezzel biztonságban érezhetik magukat, részben olyan álomba ringathatják magukat, amiért nagy árat is fizethetnek.
Még mindig sokan vannak, akik arra játszanak, hogy elkapják a vírust, és ilyen módon válnak bizonyos szinten védetté. Mások pedig még csak abban sem hisznek, hogy egyáltalán létezik a vírus, vagy ha igen, az halálos kimenetellel járhat.
„Tudni kell azt, hogy teljesen más a betegségen való átesés utáni védelem, és a védőoltás okozta védelem. Tehát nem lehet összehasonítani.” – tette egyértelművé a válaszában Szlávik, aki igyekezett nagyon tisztán fogalmazni, kihangsúlyozva ezzel az oltás fontosságát.
„Látjuk ugye, áttöréses fertőzésnek hívják, amikor valaki oltottként megfertőződik, de úgy tűnik, hogy a betegségen való átesés, ellentétben más betegségekkel, kanyaróval bárányhimlővel, stb, nem ad védelmet.” – folytatta a Mokkában a szakértő.
„Ha valaki megfertőződik és meggyógyul, akkor négy-öt hónap múlva újrafertőződhet, hiszen egy újabb variánssal találkozik, és újrafertőződik. A védőoltások ennél sokkal szélesebb körű védelmet adnak.”
Szlávik szerint az omikron miatt könnyíteni kell, és nem tartja jó döntésnek a kötelező oltásokat
„Ne reménykedjen abban senki, hogy átesett a betegségen, védett, és nem fertőződhet újra.” Mi a helyzet azokkal, akiknek van oltása, és még át is estek a betegségen, azoknak mennyi időt kell várniuk, hogy újra kapjanak védőoltást?
„A legújabb ismereteink szerint nem kell várnia. Ha valaki például két oltást kapott, és átesik a fertőzésen, akkor ahogy meggyógyult, megkaphatja a harmadikat, ami például megvédi őt az omikron súlyos szövődményei ellen.”