Óbudai korrupciós botrány: Kiss Lászlót „főnöknek” hívták a vádlottak
Egyre többen tesznek tanúvallomást Kiss László óbudai polgármester ellen, akit ha bűnösnek talál a bíróság, jó pár évre börtönbe kerülhet.
Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök az egyre gyarapodó bizonyítékok ellenére is ártatlannak gondolja Kiss Lászlót, aki napról napra nehezebb helyzetben találhatja magát. Már előzetes letartóztatásban van, de nem hajlandó lemondani, addig is kapja az 1,3 millió forintos fizetését.
Ha azonban a helyzete nem változik rövid időn belül már nem sokáig lesz fizetése, és új választásokat írhatnak ki Óbudán. Súlyos vádakkal néz szembe Kiss, akit a tanúvallomások szerint csak „főnöknek” hívtak a korrupciós ügyben, és azt állítják, milliókat juttattak számára a fiktív szerződések utáni kenőpénzekből.
A dominó már elindult, sorra gyanúsítják meg az embereket, akiknek közük lehetett ehhez az egészhez. Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt a cikkében, Kiss közeli barátja, bizalmasa is vallomást tett a polgármester ellen, ami egyúttal egyezség volt közte és az ügyészség között. „A feljelentő egyébként kép- és hangfelvételeket is átadott a nyomozó ügyészeknek több szereplőről, amik ugyancsak nagyban hozzájárulhattak a nyomozás sikeréhez.” – írja a lap.
Kiss László, a „főnök”
Ezeket a felvételeket nem hozták nyilvánosságra, addig Kiss ártatlannak vallja magát, függetlenül attól, hogy gyűlnek vele szemben a bizonyítékok. „Az ügyészség gyanúja szerint Kiss László a 2019. októberi polgármesterré választását követően megállapodott egy ismerősével, hogy az érdekeltségébe tartozó cégek rendszeresen megbízásokat kapnak az önkormányzattól, amiért cserébe neki és további – az önkormányzatnál dolgozó – hivatalos és nem hivatalos személyeknek pénzt kell visszafizetni.”
A bűntárs elmondta, társai azt mondták, „a főnöknek megy a pénz”, és meg is nevezték előtte a főnököt, Kiss Lászlót. Emiatt is beszél a tanúvallomásában arról, hogy Kiss volt a főnök, akivel csak egyszer találkozott, amikor bement hozzá aláírni a szerződést az önkormányzat épületébe. „Pénzátadásra itt nem került sor.”
„Nekem F. László, D. Róbert és P. Gábor is megerősítette, hogy Kiss László polgármester a neki visszaosztott pénz fejében vállalta, hogy az önkormányzat továbbra is engedélyezi a hirdetőoszlopok maradását az önkormányzati közterületen” – mondta a bűntárs.