Idén nyáron valósággal berobbanhat a diákmunka
A vendéglátásban és a turizmusban óriási gazdasági potenciál rejlik az újranyitást követően, amit a diákok egyaránt kihasználhatnak.
Az ATV Híradó riportjából kiderült, bár véget ért az iskola, a diákok egy része nem nyaralni, helyette dolgozni indul a Balatonra, ugyanis kezdetét vette a diákmunka szezon, amire a turizmusnak és a vendéglátóiparnak óriási szüksége van.
Mivel a munkaerőhiány miatt megnőtt a kereslet a diákok foglalkoztatására, ezért akár londinerként vagy szobalányként, illetve az adminisztrációban is el lehet helyezkedni a diákoknak.
„Ami még újdonság az eddigiekhez képest, az az, hogy a magánegészségügyi szolgáltatók is előálltak igényekkel munkaerő szempontjából. Náluk is elsősorban a pandémiának köszönhetően történt ez a változás, nagyon megnövekedett az adminisztrációs teher, illetőleg a teszteléssel kapcsolatos teendők” – mondta Papp Nóra, a Job Force iskolaszövetkezet üzletágvezetője.
A koronavírus-járvány miatt már home office is lehet diákmunkát végezni. Papp úgy gondolja, a fiatal generáció tudott a leghamarabb és a legkönnyebben alkalmazkodni a távmunkában rejlő lehetőségekhez, és bár egész évben vállalhatnak munkát, nyárban kitolódik a korhatár.
Amíg év közben csupán a 16 éven felüliek dolgozhatnak, addig a nyári szünidő alatt szülői engedéllyel akár a 15 évesek is kereshetnek maguknak némi plusz pénzt. A bérek szintén emelkedtek, a legtöbb helyen nettó 1000-1200 forintos órabértől kezdődően akár a 2000 forintos juttatásig is kereshetnek, az IT szektorban ennél többet is adnak.
„A függetlenedés is benne van. Itt egy picit megtapasztalhatják, milyen az, amikor a saját lábukra állnak, saját maguknak keresik a pénzt” – közölte Schermann Fruzsina, az Adom Diákmozgalom szóvivője.