Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Nukleáris tesztekbe kezdett India a határkonfliktus erősödése közepette

A helyi média beszámolója szerint sikeres nukleáris fegyvertesztet hajtott végre India, melynek kereteiben egy módosított, 800 kilométeres hatótávú, föld-föld osztályú ballisztikus rakétát lőttek ki eredményesen.

Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A helyi média beszámolója szerint sikeres nukleáris fegyvertesztet hajtott végre India, melynek kereteiben egy módosított, 800 kilométeres hatótávú, föld-föld osztályú ballisztikus rakétát lőttek ki eredményesen.

Mint ismeretes, India és Kína között jelentősen megnőtt a feszültség az idei év során, amely több, határvonalaknál történt összecsapásban nyilvánult meg. Habár fegyveres ütközetek nem történtek, ökölharcok igen, mely már több tucat katona halálával járt mindkét oldalon. A viszony elmérgesedése pedig azért is veszélyes, mert mindkét ország atomhatalomnak tekinthető. Soron kívül Andrei Mangra zokogva adott interjút, késsel kergették a támadói a lakásában

Az India TV News beszámolója szerint Újdelhi érdekes lépésre határozta el magát, ugyanis tesztelte a fegyverarzenáljának egyik legveszélyesebb darabját, a Sharuyát, a kelet-indiai Odisha partjainál. A Sharuya egy olyan, ballisztikus rakéta, mely atomtöltetek kilövésére is képes, és hatótávolsága nagyjából 800 kilométerre tehető.

Két nappal ezelőtt pedig az indiai védelmi minisztérium kutatási és fejlesztési intézete által fejlesztett, lézervezérlésű pancéltörő rakétáját tesztelték, melynek nagyjából négy kilométeresre tehető a hatótávolsága. Az indiai állami hírügynökség szerint egy harmadik generációs Arjun csatatankból lőtték ki, és tökéletes pontossággal találta el a célpontját.

A múlt hónapban pedig sikeresen tesztelték a szintén saját fejlesztésű légijármű technológiájukat, a HSTDV-t, mely akár hiperszónikus sebességeken is egy tökéletes szállító repülő lenne különböző, hosszú hátótávú rakéták számára. India ezzel az Egyesült Államokat, Oroszországot és Kínát követően a negyedik ország, amely képes ilyen rendszert kifejleszteni.

Reagált a kormány Románia és Bulgária schengeni csatlakozására

A magyar kormány nemrég reagált Románia és Bulgária schengeni csatlakozására.