Nem olyan egyszerű iskolaőrnek lenni, mint azt sokan gondolták
Egyre inkább úgy tűnik, hogy már az előszűrő válogatásokon a jelentkezők többsége fennakadt, a további alkalmassági tesztek után pedig még több embert utasíthatnak el.
Egyre inkább úgy tűnik, hogy már az előszűrő válogatásokon a jelentkezők többsége fennakadt, a további alkalmassági tesztek után pedig még több embert utasíthatnak el.
A Népszava értesülései szerint az ORFK adatai alapján összesen 1409 fő nyújtotta be jelentkezését az iskolaőri pályázatra, azonban augusztus 3-án csupán 497-en kezdték meg a képzéseket.
Mindez kissé lehangoló eredmény, hiszen a pályázók majdnem kétharmada még az oktatás előtt kiesett a rendszerből, az pedig kérdéses, hányan tudják teljesíteni a 40 órás pedagógiai-pszichológiai, 24 órás bűnmegelőzési és konfliktuskezelési, 56 órás rendvédelmi és gyakorlati tanfolyamokat, melyek végén vizsgázniuk kell az újdonsült hallgatóknak.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma eredetileg iskolánként egy-két őrt szeretett volna alkalmazni, de ha számításba vesszük, hogy 478 intézménybe kellene felügyelőt küldeni és mindössze 497-en kerültek be a kiképzésekbe, akkor láthatjuk, hogy meglehetősen szűkösen tudják csak véghezvinni a korábbi elképzeléseiket.
Lehetséges, hogy a maradék helyek feltöltésére a rendőrség hivatásos állományából áthelyezett munkatársakat használnák fel. Az ORFK nem győzte hangsúlyozni, hogy kizárólag önkéntes jelentkezőkkel számolnak, viszont tudjuk azt is, hogy a 2015-ös szolgálati törvény megengedi, hogy bármelyik rendőrt évente négy hónapra átvezényelhessenek más feladatok teljesítésére.
Az átállás az FRSZ főtitkár-helyettese, Dávid Ferenc szerint egy rendőr számára eléggé körülményes lehet, ugyanis nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy kamaszokat csillapítsanak le, továbbá nem rendelkeznek a szakterülethez nélkülözhetetlen pedagógia-pszichológiai tudással sem.
Ne hagyd ki: