Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Négynapos nyári munkahét bevezetése mellett döntött egy cég Magyarországon

Arról, hogy a későbbiekben is alkalmazzák-e az újítást, a mérések és elemzések után döntenek majd.

...svg content...Fotó: Unsplash / Illusztráció
Belföld
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

A PwC Magyarország a könyvvizsgálati üzletágában idén nyáron pilot jelleggel 4 napos munkahetet vezet be, ami azt jelenti, hogy június elejétől augusztus végéig a vállalat 280 munkatársa csak hétfőtől csütörtökig fog dolgozni. A pilotban az audit tevékenységet folytató csapatok vesznek részt – írja a Portfolio a PwC Magyarország közleményére hivatkozva.

A 4 napos nyári munkahét, vagyis a nyári 3 napos hosszú hétvégék bevezetésével a szervezet célja, hogy segítse munkavállalóit a feltöltődésben és az egészséges munka-magánélet egyensúly kialakításában. Egyúttal kiemelik: a cég a nyári, 32 órás munkaheteket munkaidőkeret alkalmazásával és munkaidő átcsoportosítással valósítja meg, így a munkavállalóknak csak a munkaidő beosztása változik, az alapbére nem. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

A 4 napos munkahét nem csak munkaszervezési, de kulturális kérdés is, a rugalmasabb munkakeret biztosítása mellett a munkaerő megtartás és bevonzás szempontjából is kulcsfontosságú a lépés – teszik hozzá. Ahogy korábban más 4 napos munkahét pilotot folytató cégek, így a PwC is folyamatosan monitorozza, méri, elemzi az újítás hatását, és ezt követően fog dönteni annak további alkalmazásáról.

A megközelítés alapvetően különbözik a korábban látott piaci megoldásoktól, mert a PwC munkaidő átcsoportosítással, és nem munkaidő csökkentéssel alakítja ki a 4 napos nyári munkarendet – derül ki a cég közleményéből. De korábban arról is beszámoltunk, hogy a Telekomnak nem igazán jött be a négynapos munkahét.

A program eleinte meglehetősen népszerű volt, a cég is többször számolt be arról, hogy a három szabadnap hatékonyabbá és kipihentebbé tette a dolgozókat. Azonban közel két év után mégis úgy döntöttek, hogy leállítják az egészet, mondván, nem minden munkavállaló tudott így „kellő hatékonysággal dolgozni”.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.