Nagyon úgy tűnik, hogy a koronavírus-járvány még jó ideig velünk lesz
A Johns Hopkins Egyetem naprakész nyilvántartása szerint a koronavírus-fertőzöttek száma meghaladta a 9.1 millió mára virradóan, közülük pedig 472 541 ember vesztette életét.
A Johns Hopkins Egyetem naprakész nyilvántartása szerint a koronavírus-fertőzöttek száma meghaladta a 9.4 milliót mára virradóan, közülük pedig 482 805 ember vesztette életét.
Amellett, hogy számos ország még csak most néz szembe a koronavírus első hullámának borzalmaival, több helyszínen már úgy tűnt, irányítás alatt van a pandémia. Ezért is érte sokként például Németországot, Dél-Koreát és Kínát, hogy lokális szinten relatíve kisebb, de annál jelentősebb járványkitörések következtek be.
Ahogyan arról mi is többször beszámoltunk, Németországban az Észak-Rajna-Vesztfália tartományban található Tönnies húsfeldolgozójában alakult ki egy súlyos járványgóc, ami már 1553 dolgozót – főként kelet-európai vendégmunkásokat – fertőzött meg, aminek hatására a tartományi vezetés karantén alá vonta a régiót.
Dél-Koreában az ország Járványügyi és Betegségmegelőzési Központja (KCDC) fogalmazott úgy, hogy májustól kezdve egy új fertőzési hullámmal néznek szembe, és kimondható, hogy az ázsiai ország a koronavírus-járvány második hullámának kellős közepén van. A KCDC várakozásai szerint ősszel és télen egy újabb hullámmal nézhetnek szembe, így már a kórházi kapacitás növelésén dolgoznak.
Eközben az Egyesült Államokban is elkezdtek rohamosan növekedni a napi esetszámok, miután számos államban feloldották az intézkedéseket. Egyelőre délen és nyugaton vannak súlyosabb járványkitörések, ráadásul a hatóságok szerint egyre több fiatal fertőződik meg, mivel nem tartják a távolságtartásra vonatkozó előírásokat.
India relatíve rövid idő leforgása alatt a negyedik legfertőzöttebb országgá vált globális viszonylatban, nyolc nap alatt 100 000-rel nőtt a fertőzöttek száma. A világ második legtöbb lakosát számláló nemzetének egészségügyi ellátórendszerét módfelett túlterheli az esetszám-növekedés, és egyelőre a vírus terjedésének megfékezése is komoly gondot okoz.
A legrosszabb járványhelyzet viszont messze Latin-Amerikában van. Napról napra dőlnek meg a negatív rekordok, és csak a régióhoz köthetően már több mint kétmillió koronavírus-fertőzöttet azonosítottak, a helyzet pedig egyre kilátástalanabb. Peru, Chile, Kolumbia és Ecuador is súlyos esetszám emelkedéssel küzd, de Mexikóban és Brazíliában a legriasztóbb a helyzet.
Mexikóban például hétfőn már másodjára regisztráltak több halálesetet, mint Brazíliában. A hétfői nap folyamán összesen 759 új halálos áldozatot anyakönyveztek, a közel 5000 új fertőzött mellé. A mexikói koronavírus-járvány tombolásának már több mint 185 000 fertőzöttje és 22 500 halálos áldozata van, és a szám ennél még súlyosabb is lehet, amit maguk a hatóságok is beismertek.
Brazília a második országgá vált, ahol az azonosított betegek száma meghaladta az egymillió főt, a múlt hét folyamán pedig átlagosan napi ezernél is több halálos áldozatot regisztráltak.
Kapcsolódó hír: