Fáradnak az orvosok, miközben egyre nagyobb nyomás nehezedik a hazai kórházakra
A koronavírus-járvány második hulláma Magyarországon sokkal hamarabb gyűrűzött be a kórházakba, mint amire előzetesen számítottak, és az első tapasztalatok alapján most jóval nagyobb nyomás nehezedik az intézményekre
A koronavírus-járvány második hulláma Magyarországon sokkal hamarabb gyűrűzött be a kórházakba, mint amire előzetesen számítottak, és az első tapasztalatok alapján most jóval nagyobb nyomás nehezedik az intézményekre – írja a Magyar Kórházszövetség.
Az MTI-nek eljuttatott közleményükben az MKSZ elnöke, Ficzere Andrea úgy fogalmaz, hogy mindenkinek köszöntet kell mondani, aki betartotta a kormány járványügyi döntéseit, mert „így az ország összességében jól tudta kezelni a koronavírus terjedését”, és így kellő figyelmet tudtak biztosítani a betegek gyógyítására.
A kórházakban alapvetően azt tapasztalták, hogy őszre szemmel láthatóan megváltozott a magyarok tűrőképessége, már kevésbé türelmes és megértőek a helyzettel. Hozzáteszik, nagyon erősen érezhető az is, hogy mind az orvosok, mind az ápolók elfáradtak, fizikálisan és mentálisan egyaránt, pedig az elmúlt hetekben meglehetősen sokan megbetegedtek.
A 24.hu által idézett közleményben kitérnek arra is, hogy a járványügyi helyzetet nagymértékben segítette, hogy az ágazat vezetése sokat segített tavasszal pénzügyi értelemben, melynek köszönhetően ki tudták fizetni a béreket, valamint megtudták teremteni a biztonságos betegellátás feltételeit és megvalósították a beszerzéseket.
Ez az átlagfinanszírozásnak volt köszönhető, viszont Ficzere kiemelte, szeptember 1-től ismételten visszaállnak a teljesítményfinanszírozásra, viszont az elmaradt beavatkozások elvégzésére plusz források érkeztek. Az MKSZ szerint viszont újra az átlagfinanszírozásra lenne szükség, amely „három teljes értékű hónap finanszírozását veszi alapul és figyelembe veszi a járványügyi költségeket is”.