467,74 Ft
58,143 $

5-2-es összesítéssel jutott tovább a Paks a Konferencia Ligában

Nagyon magabiztosan, háromgólos előnyből várhatta a Paks a Mornar elleni visszavágót a Konferencia Liga selejtezőjében.

...svg content...Fotó: Szabó Bálint, a Paks második góljának szerzõje ünnepel a labdarúgó Konferencia-liga harmadik selejtezõkörében játszott Paksi FC - Mornar mérkõzésen a Paksi FC Stadionban 2024. augusztus 7-én. A mérkõzést a Paks nyerte 3-0-ra. MTI/Vasvári Tamás

A Paks enyhe túlzással már odahaza elintézte a Mornart, akik idegenben léptek pályára a Konferencia Liga selejtezőjében, majd egy héttel később fordult a kocka. Bognár György csapata háromgólos előny tudatában utazott el a Mornarhoz, ugyanakkor semmit sem akartak a véletlenre bízni.

A Paks szerezte meg a vezetést Windecker góljával a 14. percben büntetőből. Pár perccel később Lenzsér öngóljával azonban minden kezdődhetett elölről, bár összesítésben ekkor is messze jobban állt a magyar csapat, nem volt veszélyben a továbbjutásuk. Soron kívül Lassan, de biztosan naposra fordul a borongós időjárás kedden, csak elszórtan lehetnek záporok

Az 59. percben a hazai csapat került előnybe, és amikor már úgy tűnt, 2-1 lesz a vége, született még egy öngól, ezúttal a Mornar oldalán. Végül 5-2-es összesítéssel jutott tovább a következő körbe a Paks, teljesen megérdemelten. Ha a következő párharcot is hozz a Paks, története során először lehetne főtáblás a sorozatban.