Hazahozná az uniós pénzeket a Momentum, de ha az EP-képviselőiken múlik, ez nem történik meg
A Momentum rövid, de velős kritikát fogalmazott meg a kormánnyal szemben.
A kormány pár nappal korábban béremelést jelentett be a rendvédelmi dolgozók számára (is), azonban többen nem ezzel, hanem azzal vannak elfoglalva, hogy a felmondási moratórium lejárta óta több mint 500 rendőr hagyta ott a szolgálatot, azonban közel ennyien jelentkeztek ebben az évben.
Pikó András, Józsefváros polgármestere még június 19-én fejtette ki a véleményét: „Egy hét alatt 300 rendőr szerelt le. Nem tudom, a józsefvárosi kapitányság állományából mennyien voltak közöttük, de most már nyíltan kell beszéljünk arról, mire képes és mire nem képes a közbiztonság fenntartásáért felelős szervezetünk”.
Kifejtette, hogy a VIII. kerületi rendőrök nagyon jól végzik a munkájukat, azonban nem az ő feladatuk lenne az, mármint az önkormányzaté, hogy támogassa a rendőröket, hanem inkább a kormányé.
„Az önkormányzatunk jelentős összeget, 15 millió forintot áldozna arra, hogy a kerületi rendőrök és közterületfelügyelők közösen járőrözhessenek” – írja.
Hozzátette: „Csakhogy nem az a gond, hogy ne lenne önkormányzati támogatás – az a gond, hogy nincs jól fizetett rendőr, akivel az önkormányzati támogatást fel tudnák használni. Azért nincs rendőr, mert nem fizetik meg őket. A rendőrt nem az önkormányzat fizeti, nem is az önkormányzattól szerelnek le.”
A Momentum pedig reagált, kissé megkésve, de a következőket írták:
„Az elmúlt 12 évben teljesen lepusztították azokat a szakmákat, amikre Magyarországnak épülnie kellene: a pedagógusok, a mentősök, az egészségügyi és a rendvédelmi dolgozók is többet érdemelnek!
Megszorítások helyett hozzuk haza az uniós pénzeket és kezdjük felépíteni a jövő Magyarországát!”
A Momentum Mozgalom tehát azzal kampányol, hogy haza akarják hozni a Magyarországnak járó pénzeket az Európai Unióból, Donáth Anna mégis megszavazta a Libe-bizottságban a legújabb „jogállamisági” jelentését.
Ez jelentősen megnehezíti a pénzek hazahozatalát, bár az EP-nek még meg kell szavaznia a jelentés elfogadását, de biztosan meg fogják tenni. Mindemellett a Libe-bizottság ebben a dokumentumban szólítja fel az Európai Bizottságot és az Európai Tanácsot a Magyarországgal szembeni keményebb fellépésre.