Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

A Momentum nagyon akarja a Pride-ot, követelik az esemény megrendezését

A Momentum nagyon akarja a Pride-ot, követelik az esemény megrendezését

A Momentum nagyon akarja a Pride-ot, követelik az esemény megrendezését
Fotó: A Momentum felhívására a gyülekezési jog - az Országgyûlés által elfogadott - módosítása ellen tüntetõk, miután a Parlament elõtti Kossuth térrõl átvonultak a Margit hídra 2025. március 18-án. MTI/Szigetváry Zsolt

A Momentum Mozgalom egyenesen követeli a társadalmi szinten is rendkívül megosztott Pride megtartását, ami egyre nagyobb feszültséget generál ebben a helyzetben.

Az, ami kedden történt a parlamentben a Pride kapcsán, döbbenetes volt. Több ellenzéki politikus is átlépett egy határt, és egyúttal életveszélyes helyeztet teremtettek, amiért súlyos büntetés várhat rájuk, miután számos ponton szegték meg a házirendet.

A cikk a videó után folytatódik

A kormány ragaszkodik a Pride betiltásához, mely évek óta megosztja az emberek véleményét, még az esemény közösségén belül is. Sulyok Tamás köztársasági elnök már aláírta a gyülekezési jog korlátozását, így a Pride a korábbi formájában valószínűleg megszűnik létezni.

Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere azonban nagyon akarja a Pride-ot, aminek lehetséges, a Sziget lesz az új helyszíne. A Momentum Mozgalom szinte már követeli a Pride megtartását, nem értenek egyet az új törvénykezéssel és minden követ megmozgatnak annak érdekében, hogy idén is megtartsák az eseményt Budapest utcáin.

„A szomszédod, a gyerekkori barátod, ismerősöd, vagy a családtagod. A Budapest Pride betiltása és az LMBTQ+ közösség elleni gyűlöletkeltés mindenkit érint. A Momentum a kezdetektől fogva kiáll a megtámadott kisebbségek mellett. Mert egy gyűlöletmentes országban akarunk élni! Pride nélkül nincsen magyar szabadság!” – üzent a közösségi oldalán a Momentum.