394,02 Ft
467,74 Ft
58,143 $

Konferencia Liga: Böde volt a Paks hőse a csehek ellen

Böde Dániel beállása több mint meghatározó volt a csehek ellen a Konferencia Ligában, mindkét paksi gólban főszerepet vállalt.

...svg content...Fotó: Böde Dániel, a Paks (j), valamint Stefan Popovic (b) és Sinisa Stevanovic (k), a montenegrói Mornar játékosa a labdarúgó Konferencia-liga harmadik selejtezőkörében játszott Paksi FC - Mornar mérkőzésen a Paksi FC Stadionban 2024. augusztus 7-én. MTI/Vasvári Tamás

Bognár György, a Paks vezetőedzője messze nem írta le a kevésbé ismert, cseh első osztályban szereplő Mladá Boleslavot, akik hazai környezetben küzdhettek meg a magyarokkal a Konferencia Liga főtáblájának kapujában.

Annak ellenére, hogy a csehek otthon játszott, nem tudtak dominálni, és azt sem mondhatjuk, hogy sorra alakították ki a helyzeteket. Távolról sem volt erről szó, és az első félidő összességében eseménytelenül zajlott, leszámítva a Mladá Boleslav kihagyott hatalmas ziccerét. Soron kívül Lassan, de biztosan naposra fordul a borongós időjárás kedden, csak elszórtan lehetnek záporok

A két csapat gyakorlatilag ugyanazon a színvonalon játszott, nem életük formájában. A paksiak kevesebb helyzetet tudtak kidolgozni, és a 65. percben egy igen balszerencsés szituáció végén a Paks kapujában kötött ki a labda Kinyik Ákosról. Váratlan volt a gól, hiába szerepelt több helyzet a hazaiak neve mellett.

Böde volt a hős

Nem sokkal később perceken állt a játék egy tizenegyesgyanús szituáció miatt, aminek a Paks örülhetett volna. Végül a játékvezető hosszas tanakodás után úgy határozott, nem ad büntetőt a magyaroknak, így 1-0-val ment tovább a mérkőzés.

Időközben a veterán Böde is pályára lépett a 78. percben, és ha már ott volt, azonnal lőtt egy parádés gólt. Álló helyzetben cselezte ki a védőt és a kapuba tekert, lefagyasztva ezzel a mosolyt a csehek arcáról. A korábbi válogatott csatár maga volt a rémálom az ellenfél számára, nem tudtak vele mit kezdeni, majd elhúzott a szélen, és gólpasszt adott Papp Kristófnak a 85. percben.

A meccs végét megnyomta a cseh csapat, és az utolsó pillanatokra kaptak egy szabadrúgást, méghozzá több mint veszélyes helyről, melyet sajnálatos módon értékesítettek, amivel 2-2 lett a végeredmény.