Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Milliókat fenyeget az India és Banglades felé tartó szuperciklon

Milliókat fenyeget az India és Banglades felé tartó szuperciklon

Milliókat fenyeget az India és Banglades felé tartó szuperciklon

Kevesebb mint 36 óra múlva éri el a délkelet-ázsiai partokat az a vihar, amely a régióban mérhetetlen pusztításokat okozhat.

Az Amphan névre keresztelt ciklon a valaha volt legerősebb vihar, melyet a Bengáli-öbölben regisztráltak. Hétfő éjszakára a szél sebessége 270 km/h-ára erősödött és sebesen tart a partvidék felé.

Nagyon rosszkor érkezik a természeti katasztrófa, mivel mind India, mind Banglades képtelen megfékezni a helyi koronavírus-járványt. A Johns Hopkins Egyetem adatai alapján a két országban összesen 125 ezer COVID-19 fertőzöttet azonosítottak, a valós számok pedig ennek akár az ötszörösei is lehetnek.

Mindkét kormány számára rendkívül nehéz feladat lesz az egészségügyi krízis mellett a vihar okozta károkat egyaránt kezelni, főleg úgy, hogy utóbbi esetében az evakuációs központokban és a sürgősségi menedékhelyeken be kéne továbbra is tartani a közösségi távolságtartás szabályait.

Az indiai katasztrófavédelem főigazgatója, Satya Narayan Pradhan elmondta, hogy a munkatársaik kötelesek lesznek viselni a védőköpenyeket, arcpajzsokat, maszkokat és kesztyűket, miközben az emberek kimenekítésén fognak dolgozni.

Hozzátette, hogy nem lesznek egyszerű helyzetben, mivel a korábban 500 ezres kapacitású óvóhelyek a pandémiával kapcsolatos korlátozások miatt csupán 200 ezer embert fogadhatnak be.

Aggodalmát fejezte ki afelől is, hogy a szuperciklon pont azokat a helyeket sújthatja majd, ahol a legszegényebbek élnek. Sokaknak csupán nád- vagy alumíniumtetős házaik vannak, ezért szinte biztos, hogy hajléktalanokká válhatnak a vihar után.

A Banglades keleti részén menekülttáborokban élő, majdnem 1 millió mianmari rohingja bevándorló szintén veszélyben lesz, mivel az Amphan ciklon pont ezen a területen fejtheti ki az erejét.

Közben eléggé abszurd helyzet alakult ki Dél-Amerikában:

https://liner.hu/amig-braziliaban-fokozodik-a-jarvanyhelyzet-bolsonaro-demonstralo-tomegeket-koszont/