Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Megvan az ellenzéki jelöltek előválasztási vitáinak időpontja

Szűk egy év van hátra a magyar országgyűlési választásokig, mindössze néhány hónap pedig az ellenzéki előválasztásokig, melynek utolsó részleteiben is kezdenek megegyezni a pártok.

...svg content...Kunhalmi Ágnes, az MSZP országgyűlési képviselője (k) beszél, mellette a párt két jelöltje, Horváth Béla (b) és Németh Imre a soproni ellenzéki összefogás (Momentum, az LMP, az MSZP, a DK, a Jobbik és a Mindenki Magyarországa Mozgalom) jelöltjeit bemutató sajtótájékoztatón Sopronban, a polgármesteri hivatal előtt 2019. augusztus 9-én. A háttérben Vadai Ágnes, a DK parlamenti képviselője. MTI/Nyikos Péter
Belföld

Takács Petra

Szerkesztő

Az ellenzéki szövetség pártjai július 26. és október 10. között tartják meg a jövő évi parlamenti voksolás előválasztási jelölti vitáit. A hat érintett párt közös vitaszabályzatot alkot – közölte a DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd szombaton az MTI-vel.

Kiemelték, hogy az eltérő politikai vélemények nyílt, átlátható ütköztetése „a Magyar Köztársaság demokratikus működésének egyik legfontosabb garanciája”. Éppen ezért az ellenzéki szövetség pártjai támogatják minden választókerületben az induló jelöltek között a méltányos keretek között megtartott politikai vitákat – írták. Soron kívül Gulyás Gergely Magyar Péterről: „Időben szóltam, hogy elmebeteg”

Az ellenzéki pártok szerint az ilyen alkalmak betekintést nyújtanak a polgárok számára, láthatóvá teszik az eltérő álláspontokat és esélyt kínálnak a legjobb kompromisszum megtalálására.

Nagyon fontos, hogy az előválasztás olyan tisztességes legyen, mint amilyennek 2022-től az országot is remélik, mindenki egyforma esélyekkel induljon – közölték.

A szövetség tagjai arra kérik az előválasztáson induló összes jelöltet, hogy tartsa tiszteletben az igazságos, egyenlő esélyeket megteremteni kívánó szabályokat. Az ellenzéki szövetség is erre épül: egymás véleményének meghallgatására és a kompromisszumok keresésére – emelték ki, hozzátéve, szeretnék megmutatni, hogy milyen lesz a vitakultúra „a 2022 utáni Magyarországon”.

Forrás: MTI