Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Meglepő teória terjed Donald Trump koronavírus-fertőzése kapcsán

Pénteken jelentette be Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok első számú embere, hogy pozitív lett a koronavírus-tesztje, majd néhány órával később, miután enyhe tüneteket produkált, kórházba is szállították.

...svg content...Washington, 2020. október 3. Donald Trump amerikai elnök útban egy helikopterhez, amely a Bethesdában lévõ Walter Reed katonai kórházba szállítja a washingtoni Fehér Házból 2020. október 2-án. Az elnöknél és feleségénél korábban koronavírus-fertõzést állapítottak meg. Trump elõvigyázatosságból, orvosai tanácsára ment kórházba, ahol néhány napot tölt. MTI/EPA/Pool/Sarah Silbiger
Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Pénteken jelentette be Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok első számú embere, hogy pozitív lett a koronavírus-tesztje, majd néhány órával később, miután enyhe tüneteket produkált, kórházba is szállították.

A New York Times hívta fel a figyelmet egy érdekes teóriára, amely a bejelentést követően nem sokkal kezdett el terjedni, elsősorban a Twitteren és a Facebookon, és legfőképpen a Trump ellenzékének mondható, inkább liberálisabb érzelmű emberek körében: el lehet-e hinni Trumpnak, hogy koronavírusos? Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

A Datamint nevű közösségi média felügyelő szolgálat szerint péntek reggelre már percenként 5 ilyen jellegű Twitter-bejegyzés érkezet, mely kételkedett Trump fertőzésében, arra hivatkozva, hogy nincs erre konkrét bizonyíték. Néhányan azt feltételezik, hogy ezzel azt akarja Trump elérni, hogy egyrészt töröljék a további elnökjelölti vitákat, másrészt elcsúsztassák a választásokat.

Néhányan pedig azért nem hiszik el az amerikai elnök megbetegedését, mert korábban már többször kapták hazugságon vagy dezinformáció terjesztésén. Egy múlt héten publikált tanulmányban például egészen konkrétan azt állították a Cornell Egyetem kutatói, hogy Trump volt az első számú terjesztője a koronavírussal kapcsolatos álhíreknek az Egyesült Államokban.

A tanulmány szerint a koronavírus körül felmerült, dezinformációkkal teli beszédek 38 százaléka Donald Trumptól indult, míg egy másik adat szerint február óta 34-szer állította, hogy a koronavírus magától fel fog szívódni. Melissa Ryan, egy dezinformációkat kutató tanácsadó szerv elnöke szerint „tökéletes vihart” keltett a helyzet:

„Olyan időket élünk, melyekben az összeesküvés-elméletek valósággal virágzanak, mely részben az elnöknek is köszönhető. A Fehérház kommunikációs felelősei és sajtóirodája pedig szintén bűnös a tévinformációk terjesztésében. A helyzet ilyen tekintetben arra vezetett, hogy a nyilvánosság már igencsak kételkedik a Fehérház összes megnyilvánulásában”

A legérdekesebb csoport ilyen tekintetben, a sokszor Trumppal szimpatizáló vírustagadó csoport, aki most mintegy válaszút elé érkezett: Trumpnak higgyenek vagy a saját eszméiknek? Egy elmélet szerint – amelyet már 15 ezren osztottak meg a Facebookon és a Twitteren – Trump fertőzése nagyon is tervezett volt.

A posztot ugyanis még szeptember 18-án írták, és úgy fogalmazott a szerzője, hogy Trump októberben mindenki meglepetésére bejelenti a „saját fertőzését”, mely várhatóan „kamu, de nagyon drámai” esemény lesz az USA-ban. Több sem kellett az összeesküvés-elmélet hívőknek, akik szerint ténylegesen eltervezett volt, hogy Trump is vírusos legyen.

Google kereső: ezt nehogy beírja, ellophatják minden adatát

Meglepő módon próbálnak a hackerek hozzáférni a Google keresőt használók személyes adataihoz.

Kutatás bizonyítja, meglepő hatása lehet a rendszeres tojásfogyasztásnak

Bár ebben az állati élelmiszerben sok a koleszterin, a kutatók úgy vélik, egyáltalán nem egészségtelen, sőt: rendszeres fogyasztásának kifejezetten jó hatása lehet egy új tanulmány szerint.

Mit együnk és mit ne, ha elkerülnénk az őszi betegségeket? Ezt mondja a szakértő

Egy dietetikus elárulta, melyek azok az élelmiszerek, amelyeket érdemes előnyben részesíteni vagy elkerülni, ha a cél az, hogy ősszel és télen is csúcsformában legyen az immunrendszerünk.