Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Megkapta elsőként egy fejlődő ország az ingyenes vakcinaszállítmányokat

A WHO COVAX programjának hála Ghána részesülhetett első körben az ingyenes koronavírus elleni védőoltásokban.

...svg content...Kijev, 2021. február 23. Az ukrán egészségügyi minisztérium sajtóirodája által közreadott képen munkások rakodják ki a brit-svéd AstraZeneca gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem által kifejlesztett vakcina elsõ szállítmányát a kijevi Boriszpil nemzetközi repülõtéren 2021. február 23-án. Félmillió dózis AstraZeneca-vakcina érkezett Indiából repülõgépen, az oltóanyagot a tervek szerint még a nap folyamán elkezdik szétosztani. Ez a vakcinamennyiség 250 ezer ukrajnai lakos beoltására lesz elegendõ. MTI/AP/Ukrán egészségügyi minisztérium sajtóirodája
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Henrietta H. Fore, az UNICEF ügyvezető igazgatója történelmi pillanatnak nevezte a segélyt, egyúttal kiemelte, Ghánához hasonlóan hamarosan további fejlődő országok is megkaphatják majd ingyen és bérmentve a védettséghez elengedhetetlen covid-vakcinákat.

Az Egyesült Államok elnöke, Joe Biden nemrég bejelentette, hogy az USA további 2 milliárd dollárral támogatja a programot, a pénzt a Gavi, the Vaccine Alliance és a Gavi COVAX AMC számlájára utalják majd át – adta hírül az FPA portál. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Az amerikai nemzetközi fejlesztési ügynökségen keresztül biztonságosan vásárolhatják meg a szegényebb sorsú országok hiány esetén a fiolákat, ezáltal megvédve a veszélyeztetett korcsoportba tartozó időseket, a krónikus betegeket és a frontvonalakban tevékenykedő egészségügyi dolgozókat.

Az amerikai kormány 2022-ig emelhet a juttatásokon, az adományok mértékét pedig a kabinet minden negyedév végén megszavazhatja, így a Gavi COVAX AMC révén folyamatos vakcinaellátásra számíthat az afrikai kontinens.

A Biden-Harris adminisztráció legfőbb terve, hogy a veszélyeztetett személyeket minél hamarabb beoltsák, legyen szó éppen amerikaiakról, vagy szegényebb országok állampolgárairól.

Az Egészségügyi Világszervezet hasonló álláspontot képvisel – Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója több ízben is elutasította a vakcina-nacionalizmust, amely által a gazdagabb államok sokkal hamarabb hozzájuthatnak a létfontosságú védőoltásokhoz.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.