Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Megdöbbentő módon tölthetjük majd telefonjainkat a jövőben

Az izraeli Tel Aviv Egyetem mérnökei úgy gondolják, egy teljesen korszakalkotó megújuló energiaforrást fedezhettek fel.

Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az izraeli Tel Aviv Egyetem mérnökei úgy gondolják, egy teljesen korszakalkotó megújuló energiaforrást fedezhettek fel.

A kutatók a laboratóriumi kísérleteik során elektromos feszültséget hoztak létre kizárólag víz és fém használatával. Ha ezeket a vizsgálatokat tudományosan alá tudják támasztani, akkor a jövőben olyan akkumulátorokat lehet készíteni, melyeket szimplán a levegőben található párával tölthetünk majd fel. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Colin Price, a tanulmányt készítő csapat vezetője elmondta, hogy a vízben található elektromosságra összpontosítottak:

„A viharok során keletkező elektromosságot a víz különböző halmazállapotai generálják, úgymint a vízpára, a vízcseppek és a jég. Mindössze húsz percig tartó felhőképződés szükséges ahhoz, hogy az apró vízcseppektől eljuthassunk az óriási elektromos kisülésekig, azaz a villámokig, melyek akár 800 méter hosszúak is lehetnek.”

Price és kollégái a vízcseppekben rejlő potenciált vizsgálták, melyekről korábbi kutatásokban kiderítették, hogy képesek lehetnek fémfelületeket elektromosan feltölteni súrlódási erők által. Más tanulmányokban pedig arról számoltak be, hogy a levegő páratartalmára néhány fém elektromos töltések kialakításával reagálhat.

A legújabb kísérletben két fém közti feszültségváltozást nézték meg, miközben az egyik vezetőt leföldelték és magas koncentrációjú vízpárával telítették a környező levegőt. Amíg teljesen száraz volt a levegő, semmilyen áram nem képződött, azonban amint 60% fölé nőtt a páratartalom, feszültség generálódott, mely a vízpáraszint csökkenése után ismét eltűnt.

A teszteket természetes körülményeket szimulálva végezték el, ezért felettébb hitelesnek bizonyultak.

„Rájöttünk, hogy 60%-os páratartalom felett feszültség jöhet létre – ez pedig a trópusi és szubtrópusi övezetekben mindennapi jelenség.” – magyarázta Price.

A kutatók nagyjából 1 voltot tudtak előállítani a laboratóriumban, amely már nincs messze attól, hogy a gyakorlatban is hasznát lehessen venni a felfedezésüknek:

„Az AA ceruzaelemek 1,5 voltosak, ezért egyáltalán nem lenne elképzelhetetlen, hogy pusztán a levegőben lévő vízpárából lehessen tölteni az elektromos eszközöket. Ha sikerülne tovább folytatni a kutatásunkat, akkor ezzel nagyban segíthetnénk a fejlődő országoknak abban, hogy olcsón hozzájuthassanak ehhez a vadonatúj energiaforráshoz, továbbá a kütyüjeinket is egyszerűen feltölthetnénk.”

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/elon-musk-mostantol-a-starship-lesz-a-fo-projektunk/

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.