Márton Luana a tekvondó-világbajnokságon elhozta Magyarország első női aranyérmét

A nemzetközi szövetség közlése szerint a mindössze 17 éves Márton Luanának ez volt az első felnőtt világbajnoksága.

Fotó: Magyar Taekwondo Szövetség

Borbély Fanni

TÉMÁK

A Magyar Taekwondo Szövetség honlapján számolt be arról, hogy magyar szempontból szenzációsan kezdődött a taekwondo világbajnokság első napja, ugyanis Márton Luana aranyérmet szerzett a hölgyek 57 kg-os versenyszámában. A fiatal sportoló élete első világbajnokságán rögtön a csúcsra ért, míg Józsa Levente a legjobb 16 közé jutott.

Élete első felnőtt világbajnokságán mutatkozott be Márton Luana és a már rutinosnak mondható Józsa Levente is pástra lépett a Bakuban ma kezdődött taekwondo világbajnokságon. A fiatal magyar versenyző a nap szenzációs teljesítményét produkálta. Soron kívül 100 milliós kártérítést ítéltek oda a bicskei gyermekotthon áldozatainak

Márton Luana tarolt első felnőtt világbajnokságán

A legjobb 32 közé jutásért az ír Emma Cahill ellen debütált a vb-újonc, Márton Luana. A magyar versenyző 2-0-ra meg is nyerte a meccsét. A legjobb 16 közé jutásért a belga Raheleh Asemanival találkozott. Elég szoros párharcot hozott, ugyanis az első menetben 4-4 lett az eredmény, de a bírói döntésnek köszönhetően a belgáé az első két perc.

A második felvonásban Luana harcosságának és szívének köszönhetően 2-6-ról megfordítva 12-7-re megnyerte, így döntő összecsapásra került sor. A harmadik menetben nem kegyelmezett Luana 7-0-ra győzött és továbbjutott.

A negyeddöntőbe jutásért a görög Faidra Kaltekivel találkozott, ahol magabiztosan 2-0-ra győzött. A legjobb nyolc között a koreai Hanna Lee-vel került össze. Szoros csatában, végül 2-1-re győzött Luana és bejutott az elődöntőbe.

A legjobb négy között a brazil Maria Clara Pachecoval találkozott. Luana itt sem ismert kegyelmet, 2-0-ra magabiztosan győzött és vb-döntős. A fináléban a tajpeni Chia-ling Loval találkozott. Végig szoros, és taktikus meccsen az újonc, Márton Luana 2-0-ra megnyerte az összecsapás és történelmet írt: megszerezte Magyarország első női aranyérmét!