Marseille kórházai elérték a kritikus szintet, kevés a szabad ágy az intenzíven
Eljött az a bizonyos pont, amitől már egy ideje tartottak, többek között az egyik nagy francia nagyvárosban, ahol a kórházak komoly nyomás alá kerültek.
Eljött az a bizonyos pont, amitől már egy ideje tartottak, többek között az egyik nagy francia nagyvárosban, ahol a kórházak komoly nyomás alá kerültek.
Franciaországban is nagy erőkkel terjed a vírus, és sok az új beteg. Emiatt egyes kórházak is egyre több beteget látnak el. Marseille megütötte azt a kritikus pontot, amit mindenképpen el akartak kerülni, és a helyi válságcsoport újabb döntéseket hozhat.
A nyári szünet után várható volt az emelkedés, ami miatt az intenzív osztályok feltöltődtek, és most az ágyak elosztásáról dönthetnek, arról, hogy mi a legjobb módja ennek. Emellett újabb tagokra lesz szükség a személyzetben.
Miután a déli Bouche du Rhone régió 80 intenzív ágyának 95%-a foglalt a COVID-19 betegek miatt, a helyiek újra felnyitották a pandémiáról szóló könyvet, hogy ebben az esetben melyek a legjobb forgatókönyvek a betegek ellátása érdekében. Dominique Rossi professzor, aki a Marseille-i Kórházak Orvosi Bizottságának vezető urológusa, a Reuters kérdésére azt mondta, visszatértek az áprilisban elfogadott munkarendhez, ami egy teljesen más helyzetet idéz elő, mint korábban.
Franciaország július közepe óta az egyik olyan ország Nyugat-Európában, ahol erősen érezhető módon felgyorsultak a fertőzések és a halálozási számok is rosszabbak. A Bouche du Rhone például 14.2%-os pozitivitási arányt rögzített. Ezek azok a tesztek, amik pozitívak lett – több mint a kétszerese az országos aránynak.
Az egészségügyi tisztviselők szerint az 5% alatti érték tudja azt biztosítani, hogy kontroll alá vonják a vírus terjedését. Ettől most nagyon távol vannak az érintett területen, ami miatt hamar elérték a kritikus szintet, mint arról a CNA is beszámolt.
8 hónap után az orvosok finomítottak a kezeléseken. Ez azt is jelenti, hogy hosszabb ideig tartanak betegeket az intenzív osztályon, valamint az intubálás ideje is tovább tart. Ez azonban nem akadályozza meg Marseille-t a vírus erős negatív hatásának elkerülésében.
A félig magán Hopital Europeen intenzív részlegének vezetője, Thomas Signouret elmondta, hogy a 20 intenzív ágy felét COVID-19 betegeknek tartják fent, amiből 8-at már el is foglaltak. A szakember hozzátette, a kapacitásukat oly módon növelik, hogy csökkentik a nem COVID-19 ágyak számát, de a jelenlegi személyzet túl alacsony a válság kezeléséhez. Signouret szerint jelenleg a legnagyobb gondot az jelenti számukra, hogy kiegészítő személyzetet találjanak.
Franciaország mellett a szomszédos Spanyolország is hasonló rekordszámú napi fertőzésszámot regisztrált. A teljes képhez az is hozzátartozik, hogy a franciák hetente 1 millió tesztet végeznek, vagyis ötször többet, mint áprilisban, ami torzítja a számokat, és a vírus valójában lassabban terjed, mint tavalyásszal. Indiában, ahol jóval nagyobb a népesség, már napi szinten végeznek több mint 1 millió tesztet.
Áprilisban több negatív rekord is született. A hónap 8. napján 7 148 beteg feküdt az intenzív osztályon, addig ez most „csak” 599. Az epidemiológusok szerint az alacsonyabb kórházi létszám az országos adatokat tekintve amiatt mutatnak ilyen értékeket, mert a vírus főként a fiatalok körében mutat terjedést, akik gyakran tünetmentesek, és kevésbé veszélyesek rájuk a betegség, mivel kevesebb egészségügyi problémájuk van az idősekhez képest.
Ha azonban a vírus az ősz folyamán is lendületben marad, akkor nehezebb lesz megvédeni az idősebb betegeket, nem beszélve a téli influenzás megbetegedésekről, ami csak erősítheti a vírus terjedését, és annak hatásait. Az idősek otthona az erősen veszélyeztetett helyek közé tartozik. Dél-Franciaországban egy 75 ágyas otthonban az elmúlt hét végén több mint 50 lakos és személyzet produkált pozitív tesztet.
A rejtélyes koronavírus-fertőzött DJ, aki miatt csaknem 600 embert teszteltek