Már a Földközi-tengerben is megjelentek az eldobott gumikesztyűk és szájmaszkok (videó)
A globális méretűvé nőtt koronavírus-járvány egyelőre felbecsülhetetlen mennyiségű és mértékű következményt okozott, ami alól a környezetvédelmi szempontok sem kivételek: a levegő úgy tűnik tisztul, de a hulladék mennyisége nő.
A globális méretűvé nőtt koronavírus-járvány egyelőre felbecsülhetetlen mértékű következményt okozott, ami alól a környezetvédelmi szempontok sem kivételek, hiszen a levegő úgy tűnik, tisztul, ám ezzel szemben a hulladék mennyisége pedig nő.
Az Opération mer propre (Tiszta Tenger Hadművelet – OPM) nevű francia környezetvédelmi szervezet egy Facebookra posztolt videóval kívánta szemléltetni, hogy milyen súlyos mértéket ölt a Földközi-tengerben és partjainál a koronavírus-járvány időszaka alatt keletkezett megszámlálhatatlan mennyiségű orvosi hulladék.
Rendkívül komoly problémát okozott az eddigiekben is a tengerek számára a műanyaghulladékok szennyezése, a helyzet viszont a járvány időszaka alatt jelentősen romlott. A felvétel készítője és az OPM alapítója, Laurent Lombard annyit fűzött hozzá, hogy ez még csak a kezdet, több milliárd maszk kerülhet a tengerbe a pandémia időszaka alatt.
A tengerekbe dobált szájmaszkok és kesztyűk új típusú szennyezést hoznak el a természetes vizeinkbe, melyek élővilágát már az eddigi műanyaghulladékok is érzékenyen érintették, számos környezetvédelmi szervezet és aktivistacsoport figyelmeztetett már arra, hogy a tengeri ökoszisztémára pusztító hatással lehet a nagy mennyiségű szemetelés.
Franciaországban május 14-én, vagyis három nappal az országos vesztegzár lazítása utána megkezdték az utcák takarítását, és több párizsi utcatisztító panaszkodott már arra a különböző közösségi média felületeken, hogy számos eldobott maszkot találtak a járdákon. Ennek hatására Eric Pauget parlamenti képviselő be is terjesztett egy javaslatot, ami 300 euróra súlyosbítaná a szemetelőkre kiszabott bírságokat.