Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Sokan pezsgőt bontottak, amikor kirúgták, most mégis újra a Manchester United edzője lehet

Sokan pezsgőt bontottak, amikor kirúgták, most mégis újra a Manchester United edzője lehet

Sokan pezsgőt bontottak, amikor kirúgták, most mégis újra a Manchester United edzője lehet
Northfoto

A Manchester United vezetősége az idény végéig szóló ideiglenes menedzseri kinevezésen dolgozik, miután a klub menesztette Ruben Amorimot, és az egyre szűkülő jelöltlista élére Ole Gunnar Solskjaer neve került, noha, amikor korábban kirúgták, sok szurkoló pezsgőt bontott.

A norvég szakember jelenleg a legesélyesebb arra, hogy átmenetileg visszatérjen az Old Trafford kispadjára, miközben a klub hosszabb távon továbbra is más megoldásban gondolkodik. A korábbi jelöltek között szerepelt Ruud van Nistelrooy és Michael Carrick is, ám van Nistelrooyt időközben kizárták a lehetőségek közül, Carrick pedig lecsúszott Solskjaer mögé a rangsorban, noha továbbra sem kizárt, hogy valamilyen szerepet kapjon a szakmai stábban.

A cikk a videó után folytatódik

A norvég edző kedden egyeztetett a klub vezetőivel, és a beszámolók szerint pozitív benyomást tett Omar Berrada vezérigazgatóra, valamint Jason Wilcox sportigazgatóra. Solskjaer a közeljövőben visszautazik Norvégiába cheshire-i otthonából, hogy részt vegyen egy közeli barátja temetésén, ugyanakkor az információk szerint akár már a jövő hét eleje előtt kinevezhetik. Jelenleg Darren Fletcher tölti be az ideiglenes vezetőedzői szerepet, és ő irányította a csapatot a Burnley elleni, szerdai bajnokin is.

Thomas Tuchel a fő célpont

A tulajdonosi kör ugyanakkor nem tekinti végleges megoldásnak Solskjaer visszatérését. A klub társtulajdonosa, Sir Jim Ratcliffe állítólag továbbra is külső jelöltekben gondolkodik a végleges utód személyét illetően, és a döntést csak a nyári időszakra halasztaná. A kívánságlistán továbbra is előkelő helyen szerepel Thomas Tuchel, akit Ratcliffe már korábban is megpróbált megszerezni, még Ruben Amorim novemberi kinevezése előtt, de Carlo Ancelotti és Mauricio Pochettino neve is felmerült a lehetséges alternatívák között.

Solskjaer számára nem lenne ismeretlen a szerep, hiszen 2018 decemberében már egyszer átvette a csapat irányítását ideiglenesen, miután José Mourinhót menesztették. Akkori munkájával meggyőzte a vezetőséget, így végül állandó megbízást kapott, és közel három éven át irányította a Manchester Unitedet. A jelenleg 52 éves szakember legutóbb a Besiktas vezetőedzőjeként dolgozott, ám ott kevesebb mint fél évet töltött el – írja a Mirror.

A beszámolók szerint Solskjaer kifejezetten vágyik arra, hogy érzelmileg is jelentős visszatérést hajtson végre az Old Traffordra, ezért hajlandó volt megszakítani azt a hosszabb pihenőt, amelyet eredetileg a törökországi szerepvállalása után tervezett. Ugyanakkor a lehetséges visszatérés komoly vitákat váltott ki a közösségi médiában, ahol számos szurkoló azzal vádolja a klubot, hogy túlzottan a múlthoz ragaszkodik, és nem képes valódi megújulásra.

A Manchester United így egy átmeneti megoldás és egy hosszabb távú stratégia között egyensúlyozva próbálja stabilizálni idényét, miközben a Solskjaer-kérdés továbbra is megosztja a klub környezetét.