Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

A Manchester United legendája szerint ten Hag tiszteletlen volt Ronaldóval szemben

A Manchester United legendája szerint ten Hag tiszteletlen volt Ronaldóval szemben

A Manchester United legendája szerint ten Hag tiszteletlen volt Ronaldóval szemben
Braga, 2022. szeptember 26. A portugál Cristiano Ronaldo válogatottja edzésén Bragában 2022. szeptember 26-án. Portugália másnap Spanyolországgal mérkõzik a labdarúgó Nemzetek Ligája hatodik fordulójában, az A divízió 2. csoportjában Bragában. MTI/EPA-LUSA/Hugo Delgado

A Manchester United holland edzője érdekes magyarázattal állt elő a Manchester City ellen zakót követően, legalábbis ami Ronaldót illeti.

Rendkívül csúnya pofonba szaladt bele a Manchester United a vasárnapi városi rangadón a City otthonában, ahol Pep Guardiola csapata egy hatost mért Erik ten Hag együttesére. Ám nem csupán a végeredmény miatt volt nagy a felzúdulás a csapat körül.

A cikk a videó után folytatódik

Mint ismeretes, Ronaldo ebben a szezonban jóval kevesebbszer kapott szerepet a kezdőcsapatban, mint tavaly. Idén eddig alig 380 percet játszott a portugál, ten Hag pedig legtöbbször csereként számít rá, a City ellen azonban mindvégig a padon maradt.

A holland edző ezt azzal magyarázta, hogy a Ronaldo, illetve a pályafutása iránti tiszteletből nem állította be, volt ugyanis olyan pillanata is a mérkőzésnek, amikor 5-1-re vezetett a hazai együttes – emlékeztetett a Marca.

A United egykori klublegendája, Roy Keane ugyanakkor pont az ellenkezőjét gondolja, mint ten Hag, szerinte pontosan azzal mutatott volna Ronaldo felé tiszteletet, ha beállította volna őt az eredmény ellenére is.

„Szerintem nevetséges egy ilyen kaliberű játékosnál, hogy a kispadon tartják őt. És akkor mi van, ha 4-0-s hátrányban vagy? A statisztikáit elnézve jó esély van arra, hogy a hálóba tudja juttatni a labdát” – vélekedett Ronaldóról Keane.