Magyarország kormányának reakciója az új egészségügyi jogviszonyokat érintő kérdésekre
Gulyás Gergely adott választ az ezzel kapcsolatos kérdésekre, egyértelművé téve a helyzetet, amik egy fontosabb statisztikával is alátámasztott.
A kormányinfó ideje alatt bejelentésre kerültek a harmadik hullám miatt elkerülhetetlenné vált szigorú korlátozások, illetve arra is választ kaphattunk, hogy mi a kormány aktuális álláspontja a vakcinaigazolványokról.
A fő témák között szerepelt az új egészségügyi jogviszony, ami március első napjától lépett érvénybe. Az ezzel kapcsolatos kérdések arra vonatkoztak, hogy az egészségügy bírni fogja-e az aláírtak számával a jelenlegi orvos és egészségügyi dolgozó számmal a vírushelyzetet, valamint elégedett-e a kormány azzal a számmal, ahányan aláírták ezt a dokumentumot, az új egészségügyi jogviszonyt.
„A kormány először is szeretne köszönetet mondani az egészségügyi dolgozóknak, hiszen nem csupán az országgyűlés fogadta el majdnem egyhangúlag, vagy talán egyhangúlag az egészségügyi jogviszonyról szóló új törvényt, hanem az egészségügyi dolgozók is szinte egyhangúlag fogadták el.”
„96,3%-az egészségügyi dolgozóknak aláírta az új jogviszony létesítéséhez szükséges szerződést. Ez azt mutatja, hogy minden feltétel ahhoz, hogy most már új körülmények között, egészen más fizetés mellett, lényegesen megemelt fizetés mellett az orvosok és a folyamatosan növekvő fizetés mellett az ápolók is ebben a rendkívül nehéz helyzetben is szolgálatot teljesítsenek.”
Megérkezett Magyarországra a nagy orosz vakcinaszállítmány
„Még egyszer szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, beleértve a kórház főigazgatókat, és beleértve azokat, akik a magyar egészségügyet választották, hogy ilyen jelentős számban gondolták úgy, hogy érdemes a magyar egészségügynek bizalmat szavazni.”
„Érdemes az új szabályokat, amelyek tiltják a hálapénzt, megszüntetik végre a paraszolvenciát az egészségügyben. Ezeket érdemes támogatni, ezeket érdemes ilyen körülmények között egy a járványveszélyre is tekintettel és a járványügyi védekezés szempontjaira figyelemmel átalakuló egészségügyben dolgozni.”