Felmérés: a magyarok a kormánytól és a multiktól várják a gazdaság helyreállását
A koronavírus-járvány a világ összes gazdaságát falhoz vágta kisebb-nagyobb mértékben, amely alól Magyarország sem volt kivétel.
Orbán Viktor és a kormány több tagja kijelentette már korábban, hogy a gazdaság újraindítása kiemelt cél lesz az elkövetkezendő időkben, amelynek érdekében mindent meg fognak tenni. Erre külön operatív törzs is létesült, Szijjártó Péter vezetésével.
A Világgazdasági Fórum (WEF) megbízásából az Ipsos pedig most arról készített felmérést, hogy Magyarországon mit gondolnak az emberek az újraindítás jelenlegi státuszáról, kinek a feladata lenne ez és mikorra várható a gazdaság talpra állása.
Magyarországon a megkérdezettek 3 százaléka gondolja mindössze úgy, hogy a gazdaság már kilábalt a koronavírus-járvány okozta válságból – írja a Napi.hu. Ezen felül 16 százalék számol még optimistán, hogy 1 év múlva már rendben lesz a gazdaság.
A megkérdezettek 31 százaléka azonban úgy gondolja, hogy a helyreálláshoz még legalább 2-3 évre lenne szükség, miközben a többség, vagyis a válaszadók 51 százaléka kevésbé optimista: több mint 3 év lesz szükséges az újrainduláshoz.
Ezen felül a magyarok 88 százaléka gondolja úgy, hogy bizony a kormány feladata lenne az, hogy kivezesse a gazdasági gödörből az országot, amit a járvány ásott meg. A multiktól is sokat várnak a honfitársaink, ugyanis a válaszadók 68 százaléka véli úgy, hogy ebben nekik is kiemelt szerepük lehet.
Meglepő azonban, hogy a magyarok egyáltalán nem bíznak a fogyasztók és a kisvállalkozók húzóerejében, ugyanis a válaszadók 11 százaléka gondolja, hogy a fogyasztók, 14 százaléka pedig úgy, hogy a kisvállalkozók fogják kirángatni az országot a mélypontból
Az is kiderült a felmérésből, hogy az emberek alapvetően három fő jelzőre gondolnak, amikor tudni fogják, hogy a magyar gazdaság már kilábalt a válságból: visszahívják az embereket a munkahelyükre vagy újat szereznek; új üzletek nyitnak és élénkül a turizmus.