Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Lengyel miniszter: Magyarország a legnagyobb akadálya az ársapkának

Lengyelország és Magyarország között érezhetően megromlott a kapcsolat a háború kitörése óta, amely különben odaszólásokban is megmutatkozik.

...svg content...Fotó: Facebook/Orbán Viktor
Gazdaság
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Anna Moskwa, Lengyelország környezetvédelmi minisztere például arról számolt be, hogy az Európai Unió által tervezett gázimportokra vonatkozó ársapkának egyedül Magyarország az akadályozója – idézte a The First News.

Az Európai Unió tagállamainak energiaminiszterei pénteken találkoztak Brüsszelben, hogy megtárgyalják az uniós energiaválságot, az energiaárak elszállását, az alacsony készletet, valamint a potenciális megoldásokat. Soron kívül Máv: éjszaka helyreállhat a Déli pályaudvart érintő vonalak menetrendje

Moskwa elmondta, hogy alapvetően széleskörű egyetértés volt abban, hogy valamilyen jellegű ársapkát kell bevezetni az importált földgázra vonatkozóan, noha azt elvetették, hogy ezt külön az orosz földgázra szabják.

Moskwa elmondása szerint tizenkét olyan ország volt, amely erősen támogatta az ársapkát, valamint három további támogatta. A többi ország sem ellenkezett, valamilyen megoldást sürgettek, így akár ez is ott volt számukra opcióként.

„Egyetlen szavazat utasította el az ársapkát és az Magyarország volt” – fogalmazott frusztráltan az energiaügyi miniszter, aki kijelentette, hogy rövidesen sikerül megoldást találni a helyzetre, valamint az uniós gázimportok kérdésére.

Ez már csak azért is érdekes, mert éveken át Magyarország volt az egyetlen, amely a „rezsicsökkentés” politikájával ilyen mértékben beavatkozott a piaci folyamatokba, most pedig mereven ellenzik ezt.

Nem szabad elfelejteni, hogy a közelmúltban Magyarország külön megállapodást kötött a Gazprommal, hogy Oroszország növeli a szállítandó gáz mennyiségét, így az ilyen jellegű intézkedések blokkolása része lehetett az üzletnek.