Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Sajtó: Magyarország 2023 végéig vásárolhat orosz olajat

Egy brüsszeli forrás megnevezett egy dátumot Magyarországra vonatkozóan, miután az Európai Unió bejelentette, bevezeti az orosz kőolajra vonatkozó szankciókat. 

...svg content...Fotó: Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke beszédet mond az Európai Parlament plenáris ülésén Strasbourgban 2022. május 4-én. Ursula von der Leyen az Ukrajnában zajló háború társadalmi és gazdasági következményeirõl szóló vitán elmondta, az EU hat hónapon belül szeretné fokozatosan megszüntetni az oroszországi kõolajbehozatalt, az év végére pedig a finomított olajtermékek importját is. MTI/EPA/Julien Warnand
Belföld
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Ursula Von Der Leyen, az Európai Bizottság elnöke bejelentette a legújabb szankciócsomagot, immár a hatodikat, amellyel meg akarják bénítani az Orosz Föderáció gazdaságát. 

Az orosz nyersolajszállítást hat hónapon belül, a finomított termékek szállítását pedig az év végéig fokozatosan megszüntetjük“ – mondta Von Der Leyen, aki hozzátette, hogy „a szankciókhoz a 27 uniós ország egyhangú támogatására lesz szükség“.  Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Magyarország már többször jelezte, hogy az energiaellátás biztonságára vonatkozó uniós intézkedések „vörös vonalat“ jelentenek, ezért az ilyen döntéseket semmiképpen nem tudják támogatni. 

A Politico tegnap arról írt, hogy Brüsszelben megértik, hogy Magyarország és Szlovákia a geopolitikai pozíciója miatt nehéz helyzetbe került, bonyolultabb megoldani az utánpótlást, mint más tagállamoknak, ezért hajlandóak lennének kedvezményeket adni. 

A Reuters ezt az értesülést egy uniós forrásra hivatkozva erősítette meg, aki azt monda, hogy Magyarország és Szlovákia a meglévő szerződések alapján 2023 végéig folytathatja az orosz nyersolaj vásárlását, tekintve, hogy mentességet élveznek az Európai Bizottság által javasolt olajembargó alól.

A forrás szerint Brüsszel, hogy meggyőzze a vonakodó országokat, hogy ne vétózzák meg a javaslatot, mindezt úgy, hogy hosszabb időszakot javasolt az embargó bevezetésére Magyarország és Szlovákia számára.

Szijjártó Péter kedden azt mondta, hogy a kormány nem szavaz meg olyan szankciókat, amelyek ellehetetlenítenék az orosz kőolaj és földgáz magyarországi szállítását, ugyanis az infrastruktúra helyzetéből fakadóan ez veszélybe sodorná hazánk energiabiztonságát.

„Mi ezt a kérdést kizárólag a magyar nemzeti érdek szempontjából nézzük. Nem érdekel minket, hogy keleten vagy nyugaton erről mit gondolnak, jót vagy rosszat (…). Ez egy valós ellátásbiztonsági kérdés számunkra, hiszen jelenleg fizikailag lehetetlen az Oroszországból származó kőolaj nélkül működtetni a magyar gazdaságot“ – jelentette ki a magyar külügyminiszter. 

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.