385,68 Ft
448,70 Ft
61,963 $

Sallai elképesztően nagy góljával nyert a magyar válogatott Szerbia ellen

A magyar válogatott eddigi legfontosabb mérkőzését játszotta Szerbia ellen az Eb-selejtezőkben, hazai pályán a Puskás Arénában.

...svg content...Fotó: A gólszerző Sallai Roland (b2) a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők hetedik fordulójában, a G csoportban játszott Magyarország - Szerbia mérkőzésen a Puskás Arénában 2023. október 14-én. Balról Loic Nego. MTI/Kovács Tamás

Óriási várakozás előzte meg a magyar-szerb mérkőzését, pillanatok alatt elkapkodták a jegyeket, bár így sem lehetett kérdés a telt ház a Puskás Arénában. Marco Rossi szokásához híven reálisan közelítette meg a meccset, és az esélyeket.

Senki sem bízta el magát, ugyanakkor mindenki arra törekedett, hogy a hatalmas közönség előtt begyűjtsék a 3 pontot. A csoport rangadója előtt 10 ponttal állt az élen Magyarország, de a szerbeknek is 10 pontjuk volt. Soron kívül Szentkirályi szerint Karácsony miatt már a levegő is rosszabb Budapesten

A csapatok ide-oda kóstolgatták egymást, összességében hasonlóan veszélyesek voltak az első 20 percben. Mindkét oldalon akadtak helyzetek, majd jött a több mint jó formában lévő Varga Barnabás, aki a 16-oson belül kapta a labdát Negótól, ami a hálóban kötött ki.

Sallai hatalmas gólt lőtt

A 32. percben volt egy igencsak nehéz helyzet, amikor a védelem hibázott, Dibusz pedig kirohant a kapujából. Szerencsés módon nem lett belőle szabálytalanság, ahogyan piros lap és gól sem. 1 perccel később azonban szögletből meglett a szerbek egyenlítése, még bőven van az első félidő vége előtt.

Miközben a magyar közönség még javában búslakodott, Sallai fordulásból élete egyik legnagyobb bombagólját lőtte meg, és ezúttal is Nego volt az előkészítő, de amit Sallai csinált, az klasszis volt. Kerületekkel arrébb is hallani lehetett a közönség hangját, a szerbek pedig csak fogták a fejüket, nem akarták elhinni, ami velük történik.

A második félidő igencsak vészjóslóan indult magyar szempontból, a szerbek sokkal erősebben kezdtek, pár perc alatt kétszer is betaláltak, de mindkét esetben lest intettek a partjelzők.

A következő percek sem voltak egyszerűek, és noha hazai oldalon is volt egy felső kapufa, nem sokkal később a szerbek kétszer egymás után találták el a kapufát 1 másodpercen belül, ám még mindig 2-1 volt az állás. A 72. percben meccslabdát kapott Bolla, de kihagyta a ziccert, és félő volt, hogy ez sokba kerülhet.

A lefújás pillanatáig sem változott az eredmény, amivel egy rendkívül fontos 3 pontot tartott odahaza a magyar válogatott. Már 13 pontos Rossi csapata, míg a szerbek ezzel a vereséggel maradtak 10 pontosak, addig Montenegró 8-cal várja a folytatást, míg Litvánia Bulgária legyőzésével 5 ponttal vannak a 4. helyen.