Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,81 Ft
Euró
394,40 Ft
Font
460,34 Ft
Bitcoin
65,079 $

Függőség és depresszió gyógyítására is alkalmas lehet az LSD

A társadalom legtöbb szegmensében merev elutasítás van a kábítószerek legtöbbje iránt, még csak az érveket sem sokan hajlandók meghallgatni.

Fotó: Flickr/Spaceout Cadet
Tudomány

Nagy Noel

Szerkesztő

A marihuána kapcsán már számos tanulmány megjelent, hogy fájdalomcsillapításra és a szorongás csökkentésére is alkalmas, míg a pszichedelikus drogok használói sokszor rendkívül pozitív irányú változásról számoltak be életükben.

E kettő kábítószer ráadásul nem rendelkezik komolyabb addikciós potenciállal, nullához közeli valószínűséggel válik fizikai függővé tőle az ember, így nem lehet egy lapon emlegetni az olyan keményebb szerekkel, mint a kokain vagy ópiumok. Soron kívül Novák Katalin nem igényelt magának lakást a lemondása után

Svéd tudósok most azt kezdték el vizsgálni, hogy az LSD-nek vannak-e jótékony hatásai az emberi pszichére, képes-e gyógyítani az olyan helyzeteket, mint a depresszió vagy a függőség – számolt be róla a Sputnik News.

A tudósok patkányokon fogják vizsgálni, hogy az LSD pontosan milyen hatással van az agyukra, az agyi működésükre, különösen a depresszió és a függőség tekintetében. Ennek vizsgálatához kis elektródokat építettek az állatok agyába, amin keresztül rendes vizsgálatokat tudtak végezni.

Már korábbi kutatások egyébként igazolták, hogy a pszichedelikus drogoknak, mint a pszilocibin („varázsgomba”) és az LSD, jótékony hatása van a depresszió, az OCD és a különböző függőségek gyógyítása terén, azonban további, szélesebb körű vizsgálatok szükségesek.

Az LSD-t még 1938-ban szintetizálta a svájci Albert Hofmann, aki mérgezés elleni gyógyszert tervezett eredetileg gyártani belőle. Sokaknak feltűnt, különösen a háború után, hogy érdekes viselkedésbeli változásokat tud okozni a fogyasztóinál.

Már akkor úgy tűnt, hogy számos pszichés betegség gyógyítására használni lehet majd, azonban az USA által hirdetett drogháború miatt nem volt lehetőség ezt tanulmányozni. Mivel a világ legtöbb országában konzervatívan állnak hozzá ezekhez, ezért nem is nagyon történnek alapos vizsgálatok.