392,15 Ft
457,95 Ft
63,655 $

Kiütéssel nyert a Liverpool, Szoboszlai majdnem álomgólt lőtt

A Liverpool Szingapúrban lépett pályára a Leicester City ellen Szingapúrban egy felkészülési mérkőzésen, aminek ideje alatt Szoboszlai Dominik is lehetőséget kapott.

Fotó: EPA/RONALD WITTEK

Nem kezdett valami erősen a Liverpool, több helyzet is adódott a Leicester City előtt, akik ugyan az angol másodosztályban folytatják tovább, egy igen erős kerettel vághatnak neki az új idénynek, harcolván a feljutásért.

Ezzel szemben a Liverpool sokkal hatékonyabban használta ki a helyzeteit az első félidőben. Az első gólt a 30. percben szerezték Nunez révén, aki egy kipattant lövést tett a hálóba, egészen közelről. Soron kívül Elő a szelvényeket, kihúzták a Hatoslottó e heti nyerőszámait

Öt perccel később már 2-0 volt az állás Clark találatával. Még ki sem örömködték magukat a Liverpool játékosai, amikor már a harmadik gólt ünnepelhették. Jota ezzel gyakorlatilag mindent eldöntött, miközben Klopp csapata nem kevés 10 perc leforgása alatt háromszor köszönt be az ellenfélnek.

Szoboszlai majdnem álomgólt lőtt

A második félidőben már Szoboszlai is lehetőséget kapott a játékra, aki a 61. percben a kezdőkörből emelt kapura, és kis híján be is csorgott a labda. Remek helyzetfelismerés volt ez a magyar válogatott csapatkapitányától, kevésen múlt a álomgól, a Leicester kapusa éppen hogy csak hárítani tudott.

Nem sokkal később Szoboszlai szögletéből viszont gól született, Matip csúsztatását Doak fejelte be, amivel 4-0-ra módosította az állást. A napokkal korábban kisebb bokasérülést szenvedett Dominik a 80. percben hagyta el a pályát, röviddel azután, hogy megeresztett egy veszélyesebb lövést. Összességében ismét bizonyította, helye van a kezdőben, és lehetséges, hogy a következő alkalommal már az első perctől kezdve pályán lesz.

A Liverpool nagyon magabiztosan húzta be a meccset, míg augusztus 2-án már a Bayern München ellen fognak játszani. Öt nappal később pedig a Darmstadttal szemben zárják le a felkészülésüket.

Uniós állampolgárok is indulhatnak az önkormányzati választáson

Nem csak magyar állampolgárok indulhatnak jelöltként a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán.

Haaland gólja döntött, a Manchester City 1 pontra van az éllovas Arsenaltól

A Manchester City úgy van 1 pontra a listavezető Arsenaltól, hogy egy meccsel kevesebbet játszott, de az elmaradt mérkőzését hoznia kell.