Lionel Messi a legmagasabb amerikai polgári kitüntetést kapta, de átvenni nem tudta
Lionel Messi nem tudott részt venni szombaton Joe Biden Elnöki Szabadság-Érdemrend átadási ünnepségén, ugyanis nem volt ideje rá.
A világbajnok argentin labdarúgó távolléte szembeötlő volt az eseményen, ahol 18 másik díjazott vehette át az Egyesült Államok legmagasabb polgári kitüntetését. A USA TODAY Sports értesülései szerint Messi menedzsmentje és az Inter Miami közölte, hogy a játékos még decemberben, a díjról való értesülést követően levélben tájékoztatta a Fehér Házat távolmaradásáról.
A futballsztár levelében kifejezte, hogy rendkívül megtisztelőnek érzi a kitüntetést, és mély kiváltságnak tekinti az elismerést, azonban korábbi kötelezettségei miatt nem tud részt venni az ünnepségen. Hozzátette, nagyra értékeli a gesztust, és reméli, hogy a közeljövőben lehetősége nyílik találkozni Biden elnökkel.
Az ünnepségen olyan neves személyiségek vehették át a kitüntetést, mint Hillary Clinton, Magic Johnson kosárlabda-legenda, Ralph Lauren divattervező, Bono, a U2 frontembere, Michael J. Fox és Denzel Washington színészek, valamint Bill Nye tudományos ismeretterjesztő műsorvezető.
Az MLS legértékesebb játékosának választották
A 37 éves Messi, aki jelenleg az amerikai első osztályban szereplő Inter Miami játékosa, a labdarúgás történetének legsikeresebb játékosa. Pályafutása során klub- és válogatott szinten összesen 46 trófeát nyert, köztük négy Bajnokok Ligáját, két Copa Americát és egy világbajnoki címet. Nyolcszor nyerte el az Aranylabdát, és ugyanennyiszer választották meg a FIFA év játékosának.
Az Inter Miami színeiben töltött első teljes szezonjában az MLS legértékesebb játékosának választották, miután 19 mérkőzésen 20 gólt szerzett és 16 gólpasszt adott, hozzájárulva csapata rekordot jelentő 74 pontos teljesítményéhez.
A Fehér Ház közleménye szerint Messit az egészségügy és oktatás területén végzett munkájáért tüntették ki, különös tekintettel a Leo Messi Alapítvány által támogatott gyermekprogramokra és az UNICEF jószolgálati nagyköveteként végzett tevékenységére.
Az Elnöki Szabadság Érdemérem az Egyesült Államok legmagasabb civil kitüntetése, amelyet olyan személyeknek adományoznak, akik kiemelkedő módon járultak hozzá az Egyesült Államok fejlődéséhez, értékrendjéhez, biztonságához, a világbékéhez vagy más jelentős társadalmi célok megvalósításához.