Kriptovalutával vásárolhatnak a baráti országok kőolajat és földgázt Oroszországtól
Miközben a szankciókat bevezető országoknak rubelben vagy aranyban kell majd fizetniük, addig a baráti államok akár kriptovalutában is folyósíthatják az összegeket.
Egy csütörtöki, televízión közvetített sajtótájékoztatóból megtudhattuk, Oroszország a megszorításokat megkerülve bitcoinért cserébe továbbra is értékesíteni akarja kőolaját és földgázát olyan országoknak, mint például Kína és Törökország.
Pavel Zavalnij energiaügyi miniszter elmondta, az orosz energiát kereső nyugati országoknak rubelben és aranyban kell majd fizetniük, viszont akik nem vezettek be szankciót, azok sanszos, hogy saját valutájukkal vagy bitcoinnal is elvégezhetik a tranzakciókat.
„Már régóta javasoljuk Kínának, hogy térjenek át a nemzeti valutában történő elszámolásra a rubel és a jüan helyett. Törökország esetében maradunk a líránál is, de bitcoinban szintúgy lehet majd utalni” – közölte a tárcavezető.
Az Egyesült Államok, valamint az Európai Unió, az Egyesült Királyság, Németország, Kanada, Ausztrália és Japán egyaránt szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben, hogy megpróbálják meghiúsítani a jövőbeli ukrajnai támadásokat. Februárban azonban olyan hírek láttak napvilágot, amelyek szerint a háború kitöréséért felelős ország kriptovalutákat használhat ezen intézkedések kijátszására.
Oroszország eredetileg azt tervezte, hogy a digitális valuták segítségével üzleteket köt szerte a világon, megkerülve a kormányok által létrehozott ellenőrzési pontokat. De vajon mit jelent ez a nyugati nemzetek és a szankciókat bevezető államok számára? Íme Zavalnij válasza:
„Ha vásárolni akarnak, fizessenek szilárd valutában, ami számunkra az aranyat jelenti, vagy folyósítsák számláinkra az összeget úgy, ahogy nekünk a legkényelmesebb és legkézenfekvőbb, ez pedig a nemzeti valuta.”