Így alakult megyei bontásban a koronavírus-fertőzöttek száma keddre
A koronavírus-járvány második hulláma továbbra sem vett vissza intenzitásából, hiszen ismét kétezernél is többen kapták el hazánkban a rendkívül ragályos kórokozót.
A koronavírus-járvány második hulláma továbbra sem vett vissza intenzitásából, hiszen ismét kétezernél is többen kapták el hazánkban a rendkívül ragályos kórokozót.
Az elmúlt 24 órában 2 079-cel 63 642 főre emelkedett a hazánkban regisztrált koronavírus-betegek száma. Jó hír, hogy 16 646-an már felépültek a fertőzésből, viszont még mindig 45 461-en tartózkodnak hatósági házi karanténban.
Kórházi ellátásra jelenleg 2 891-en szorulnak, közülük 243-an fekszenek az intenzív osztályokon lélegeztetőgépekre kötve.
Egyetlen nap leforgása alatt 63 többségében idős, krónikus beteg hunyt el a súlyos komplikációk következtében, így már összesen 1 535 főre nőtt a koronavírus-pandémia áldozatainak száma Magyarországon.
A megyei eloszlást vizsgálva továbbra is Budapest áll az első helyen, a fővárosban ugyanis kedd reggelre összesen 400 koronavírus-fertőzöttet azonosítottak a hatóságok. A második legtöbb COVID-19 pácienst Borsod-Abaúj-Zemplén megyében találták – itt 279 személy produkált pozitív koronavírustesztet.
A harmadik helyen Pest megye található 257 újonnan beazonosított koronavírus-beteggel, őket követi a rangsorban Hajdú-Bihar (+169), Veszprém (+148), Szabolcs-Szatmár-Bereg (+144), Nógrád (+115), Komárom-Esztergom (+89), Győr-Moson-Sopron (+80), Vas (+73), Fejér (+57), Békés (+46), Csongrád-Csanád (+42), Heves (+42), Bács-Kiskun (+40), Jász-Nagykun-Szolnok (+33), Baranya (+25), Zala (+18), Tolna (+11) és Somogy megye (+11).
A kormány október 22-én érvénybe léptetett rendelete alapján kötelező a maszkviselés a szabadtéri és sportrendezvények mellett az üzletekben, a tömegközlekedési eszközökön, a mozikban, a színházakban, a bevásárlóközpontok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint az ügyfélfogadási irodákban, továbbá 23 óra után be kell zárniuk az üzemeltetőknek a vendéglátóipari egységeket és a szórakozóhelyeket.
Rendkívül fontos, hogy ha megfázáshoz hasonló, influenzaszerű tüneteket tapasztalunk magunkon, melyek mellé magas láz is társul, maradjunk otthon, és vonuljunk izolációba mindaddig, amíg el nem végezték rajtunk a szükséges vizsgálatokat. Koronavírus-fertőzés gyanúja esetén elsősorban értesítsük háziorvosunkat, aki tájékoztatni fog minket a további lépésekről.
A járvány terjedésének megfékezése érdekében nem győzzük kihangsúlyozni a prevenció szükségességét – a maszkviselés, a közösségi távolságtartással kapcsolatos szabályok betartása, valamint a rendszeres kézmosás és fertőtlenítés mind-mind hozzájárulhat ahhoz, hogy minimalizáljuk a fertőzés kockázatát.