Így alakult megyei bontásban a koronavírus-fertőzöttek száma szerdára
Ismét kétezer felett jár a napi növekmény a fertőzöttek tekintetében, a tendencia pedig úgy tűnik, hogy az őszi második hullám közben akár még tovább is emelkedhet.
Ismét kétezer felett jár a napi növekmény a fertőzöttek tekintetében, a tendencia pedig úgy tűnik, hogy az őszi második hullám közben akár még tovább is emelkedhet.
Az elmúlt 24 órában összesen 2 291 magyar állampolgárról derült ki, hogy megfertőződtek koronavírussal, így már 65 933 főre nőtt a hazánkban regisztrált COVID-19 betegek száma.
Eddig 17 098-an győzték le sikeresen a fertőzést, hatósági házi karanténban jelenleg 47 257-en tartózkodnak. Kórházi ellátásra 3 166-an szorulnak, közülük 263-an fekszenek lélegeztetőgépre kötve a klinikák intenzív osztályain.
Egyetlen nap leforgás alatt 43-an vesztették életüket a COVI-19 kórokozó támadása során kialakult súlyos szövődmények miatt, ezáltal az koronavírus áldozatainak száma Magyarországon 1 578 főre nőtt.
Megyei lebontásban még mindig Budapest vezet, a fővárosban ugyanis szerda reggelre 558 új koronavírus-fertőzöttet azonosítottak. A második legtöbb COVID-19 pácienst Pest megyében vették nyilvántartásba – itt 304-gyel emelkedett a koronavírusos betegek száma.
A harmadik helyen Borsod-Abaúj-Zemplén megye áll 216 újonnan beazonosított COVID-19 fertőzöttel, őket követi a rangsorban Szabolcs-Szatmár-Bereg (+173), Vas (+159), Győr-Moson-Sopron (+137), Komárom-Esztergom (+106), Hajdú-Bihar (+92), Bács-Kiskun (+83), Csongrád-Csanád (+69), Veszprém (+57), Nógrád (+55), Heves (+53), Fejér (+52), Békés (+46), Zala (+45), Baranya (+31), Jász-Nagykun-Szolnok (+26), Somogy (+17) és Tolna megye (+12).
Múlt hét csütörtök óta kötelező a maszkviselés a szabadtéri és sportrendezvényeken, az üzletekben, a tömegközlekedési eszközökön, a mozikban, a színházakban, a bevásárlóközpontok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint az ügyfélfogadási irodákban, továbbá 23 óra után be kell zárniuk az üzemeltetőknek a vendéglátóipari egységeket és a szórakozóhelyeket is.
Kiemelten fontos, hogy kerüljük el a zsúfolt helyiségeket, a tömegeket, minden esetben hordjunk orrunkat és szánkat eltakaró maszkot, tartsuk be a szociális védőtávolságot, illetve rendszeresen mossunk kezet és fertőtlenítsünk.
Ha nem érezzük jól magunkat, esetleg megfázáshoz hasonló, influenzaszerű tüneteket produkálunk, amelyek mellé magas láz is társul, mindenképpen maradjunk otthon, és ne menjünk idős vagy krónikus betegségben szenvedő hozzátartozóink közelébe. Ebben az esetben keressük fel telefonon háziorvosunkat, aki tájékoztatni fog minket a szükséges teendőkről.