Koronavírus – legalább egy évig érvényben lehetnek még a korlátozások
A koronavírus elleni intézkedések még sokági érvényben fognak maradni, amiről a Svéd Közegészségügyi Ügynökség főigazgatója, Johan Carlson figyelmeztetett
A koronavírus elleni intézkedések még sokági érvényben fognak maradni, amiről a Svéd Közegészségügyi Ügynökség főigazgatója, Johan Carlson figyelmeztetett
A szakember azt mondta, arra számíthatunk, hogy a koronavírus terjedése elleni intézkedések hosszú ideig érvényben maradnak. Szerinte legalább még 1 ilyen évről beszélünk – jelentette a Sputniknews a főigazgató SVT nemzeti műsorszolgáltatónak adott nyilatkozata alapján.
Az elmúlt hónapokban a svédek is azt próbálták hangsúlyozni, hogy az emberek tartsák a távolságot, valamint dolgozzanak otthonról, és közben rendszeresen mossanak kezet. A közelmúltban pedig családi karantént vezettek be a felnőttek és a középiskolások számára, akik fertőzött emberek között élnek.
Ugyanakkor a korlátozások bizonyos szinten enyhültek, és az idősek otthonai újra látogathatóvá váltak. Emellett a több mint 500 fős eseményeket is engedélyezték. A formális döntés október 15-én születhet meg.
A főigazgató szerint ez az egyensúly megteremtéséről szól, és az a legfontosabb, hogy az emberek megértsék, tartaniuk kell a távolságot, és fontos, hogy lehetőség szerint otthonról dolgozzanak. Eddig a svédek jó munkát végeznek, miközben számos más országban sokkal inkább szigorításokra készülnek.
Svédországban a tavaszhoz képest ma már többen használják a tömegközlekedési eszközöket, és több vállalat is engedélyezte a munkavállalóinak a visszatérést a munkahelyekre. Carlson elismeri, bizonyos fáradtságot látnak az elmúlt hónapok miatt az emberek kapcsán, de nincs szó agresszióról, vagy bármi hasonlóról.
A szakember szerint ez egy olyan helyzet, amitől egyelőre nem tudnak megszabadulni, de ésszerű szinten tarthatják azt. Eddig közel 100 000 esetről tudni az országban, és majdnem 5 900-an haltak meg, többségében idős polgárok.
A hivatalos becslések szerint a svédek legalább 20%-a COVID-19-beteg, míg ez 40% lehet Stockholmban. Annak ellenére, hogy Európában a legmagasabb az egy főre eső COVID-19 halálozási arány, Svédországban az új fertőzések száma a június végi csúcs óta folyamatosan csökken.
Nem sok választása maradt Franciaországnak, jöhet a maximális riasztás Párizsban?