Koronavírus – ilyen ülések kerülhetnek a repülőgépekre?
A francia Florian Barjot egy korszakalkotó ötlettel állt elő, amellyel biztonságosan újraindíthatnák a légi közlekedést.
A repülőterek a világ megannyi pontján korlátozott üzemmódban működnek, az egyik francia mérnök azonban a PlanBay nevű találmányával mindent megváltoztathatna. Egy olyan műanyag szerkezetet alkotott meg, amely egy védőpanel segítségével elválasztja az utasokat egymástól.
Barjot technológiája miatt nem kell a légitársaságoknak átgondolniuk a repülőgépek belső felépítését, mindössze egy műanyag réteggel megoldható az újratervezés. A mérnök elmondása szerint az eszköz rendkívül egyszerűen felszerelhető és az előállítási költségei is alacsonyak.
A francia mérnök a CNN-nek elmondta,
Az ötlet egyelőre elfogadtatásra vár, azonban Barjot bizakodó a szabadalommal kapcsolatban. Az ötlete alapján a középső székeket üresen kéne hagyni a járatokon a pandémia idején, viszont a távolság a két ülés között így sem éri el a WHO által javasolt 1,5 métert, ennek ellenére a plexiből készült PlanBay megfelelő védelmet nyújthat.
A Nemzetközi Légi Közlekedési Szövetség (IATA) május 5-én bejelentette, jobban szeretné az utasait a maszk viselésére kötelezni, mintsem arra, hogy a bevételkiesést kockáztatva feláldozzák a középső üléseket.
Barjot koncepciója nagyon érdekes és ha nem lenne hatással a vállalatok költségvetésére, akkor valóban a legjobb megoldás lenne a koronavírus kórokozójának megfékezésére az utasterekben.
Ěrdekes technológiai megoldásokat kényszeríthet ki a pandémia: