Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,05 Ft
Euró
400,82 Ft
Font
478,97 Ft
Bitcoin
62,571 $

Kiszivárgott hangfelvételek bizonyítják, hogy a WHO titokban Kínát okolja a pandémia kitöréséért

Az Egészségügyi Világszervezet gyűléséről titokban készült audiofelvételeken arról beszélnek a WHO szakértői, hogy a koronavírus-járvány kirobbanása elején Kína nem szolgáltatott megfelelő információkat számukra.

...svg content...Genf, 2019. május 3. Michael Ryan, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egészségügyi vészhelyzeti programjának vezetõje sajtótájékoztatót tart a kongói ebolahelyzetrõl a világszervezet genfi székházában 2019. május 3-án. A Kongói Demokratikus Köztársaságban átlépte a másfél ezret az ebolás megbetegedések száma 2018. július vége óta. MTI/EPA/KEYSTONE/Martial Trezzini
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Annak ellenére, hogy a WHO sorozatosan méltatta Kínát a Vuhanban kitört légúti megbetegedést okozó vírus kezeléséért, az indiai WION hírügynökséghez eljuttatott hangfelvételeken ennek szöges ellentéte hallható.

A Taiwan News információi szerint a január 27-én közzétett felvételeken a WHO regionális vezetői Dr. Michael Ryan és Dr. Maria Van Kerkhove, valamint a WHO kínai képviselője, Dr. Gauden Galea hallható. Soron kívül Számos Samsung mobil vált használhatatlanná egy új frissítés miatt

Az első klipen Ryan arra próbálja rávenni kollégáit, hogy helyezzenek nagyobb nyomást Kínára annak érdekében, hogy kiderítsék, mi is történt valójában a 2020. január 6-ával kezdődő héten. Ryan figyelmeztetett, a kommunista rezsim a SARS-járvány 2002-es kitörésekor sem adta ki a szükséges információkat, ezért szeretné, ha még időben cselekednének.

A második felvételen Ryan arról panaszkodik, hogy kevés adatot kapnak a kínai szakemberektől, egyúttal hozzáteszi, a hatóságok azt állították, hogy a koronavírus mégsem terjed emberről emberre.

Ryan akkor arra kérte a WHO vezetőit, hogy szerezzenek be minél több földrajzi és epidemiológiai adatot, máskülönben hamarosan egy világjárvány alakulhat ki. Az Egészségügyi Világszervezet elsősorban Kínát szerette volna megvédeni az epidémiától, ekkor azonban még ők sem sejthették, hogy már túl késő volt.

Az utolsó klipen Galea mondta el, hogy a WHO mind írásban, mind személyesen felkereste a kínai illetékeseket epidemiológiai információk begyűjtése érdekében, ám válaszként csupán minimális adatokat kaptak a lélegeztetőgépek és ECMO készülékek használatáról, valamint az elhalálozások számáról.

Galea kiemelte, a kínai állami televíziótársaság által sugárzott műsor anyagát mindössze 15 perccel korábban kapták meg, így szinte semmi újat nem tudtak meg azon kívül, amit a CCTV egyébként is leadott.

A WHO szakértői 2020. január 14-én még azt nyilatkozták a koronavírusról, hogy a vuhani adatok alapján nincs bizonyíték arra, hogy emberről emberre is terjedne, holott addigra már többen is életüket vesztették a kórokozó támadásában.

Igencsak korosodik a NASA egyik szondája, kényszerű lépést kellett megtenniük emiatt

Akár a 2030-as évekig is tovább működhet a Voyager-2 szonda, ennek azonban az ára is megvan: egyre több tudományos műszerét kell leállítani.